Monitoring miejski

indeksW środę, na zaproszenie Komendanta Straży Miejskiej w Policach, miałem okazję obejrzeć jak działa miejski monitoring. System monitoringu w Policach składa się z dwunastu kamer zainstalowanych w miejscach wskazanych przez policję. Zorganizowane są dwa „punkty dowodzenia” tym systemem, jeden w siedzibie Straży Miejskiej, drugi w Powiatowej Komendzie Policji w Policach.

Po prezentacji nabrałem przekonania, ze to bardzo użyteczne narzędzie wspomagające zapewnienie bezpieczeństwa i porządku służbom do tego powołanym. Zresztą, same te służby, bardzo sobie cenią wsparcie systemem monitoringu.

Instalowanie systemów monitoringu budzi wiele zastrzeżeń i wątpliwości. Dla jednych jest to bardo użyteczne i potrzebne narzędzie, u innych budzi niechęć, bo nie chcą być podglądani.

Na spotkaniu padły wnioski o potrzebie rozbudowy systemu monitoringu i umieszczanie kolejnych kamer na terenie Polic.

Ciekaw jestem opinii mieszkańców na ten temat.

Jeden komentarz do “Monitoring miejski”

  1. Monitoring miejski to dzisiaj najskuteczniejszy i najtańszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach miasta.
    Po pierwsze najskuteczniejszy , ponieważ skutecznie odstrasza ewentualnych przestępców, bardziej niż patrole policyjne lub straży miejskiej.
    Po drugie , najtańszy ponieważ działanie kamer to zaledwie koszt kilku kilowatogodzin, gdzie utrzymanie patroli policyjnych i straży jest wielokrotnie wyższy.
    Wnioski o zwiększenie monitoringu są jak najbardziej zasadne.
    Pozdrawiam mieszkańców „bezpiecznej” Gminy Polic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.