Kierowco zwolnij – my tu mieszkamy

Zwróciła się do mnie Pani Ula z problemem dotyczącym jej miejsca zamieszkania przy Wyszyńskiego 25-29. Z Budynkiem Pani Uli sąsiaduje przychodnia Medika, a obok zlokalizowany jest parking. Dojazd do tego parkingu prowadzi drogą wewnętrzną, od strony Przedszkola nr 8.

Pani Ula opisała, że auta jeżdżą tam dość szybko i stwarza to zagrożenie dla mieszkańców klatek 25, 27,29. gdy wychodzi z klatki z dziećmi, musi bardzo uważać by nie wyjść wprost pod jadące auto.

Jako, że ten teren to nie „mój obszar” i nie byłem w stanie dostatecznie wczuć się w tę sytuację, poprosiłem o pomoc w rozwiązaniu tego problemu moje koleżanki Ewelinę Szydłowską i Agatę Mikołajczak.

1. Najpierw zrobiliśmy wizję lokalną i stwierdziliśmy, że droga jest prawidłowo oznakowana.

2. Potem udaliśmy się do Spółdzielni Odra na spotkanie z Panią Prezes. Na spotkaniu Pani Prezes zadeklarowała chęć współpracy przy rozwiązywaniu tego problemu. Na nasze pytanie o ewentualne zamontowanie spowalniacza przedstawiła pogląd, że droga ta jest zarazem chodnikiem i zamontowanie tam spowalniacza będzie utrudniało również przejście osobom z wózkami dziecięcymi, dzieciom na rowerach, hulajnogach itd.

Zgodziliśmy się z tą argumentacją. Postanowiliśmy poszukać innych rozwiązań, które skłonią kierowców do wolniejszego przejazdu tamtą drogą.

 

Wpadliśmy na pomysł, że może kierowcy zwolnią tam jeszcze bardziej, gdy poproszą ich o to dzieci. I narodziła się koncepcja, by pod znakiem rozpoczynającym strefę zamieszkania, dodać tablicę z prośbą o to, by kierowcy zwolnili.

Sporządziliśmy projekt takiej tablicy i skierowaliśmy wniosek do Spółdzielni Odra, by taka tablica została przygotowana i umieszczona w tamtym miejscu.

Nie mamy pewności, że takie rozwiązanie „wypali” i że osiągnie zamierzony skutek. Ale to chyba dobry początek do tego, by rozwiązać problem wskazany przez Panią Ulę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.