Kierowco zwolnij – my tu mieszkamy

Zwróciła się do mnie Pani Ula z problemem dotyczącym jej miejsca zamieszkania przy Wyszyńskiego 25-29. Z Budynkiem Pani Uli sąsiaduje przychodnia Medika, a obok zlokalizowany jest parking. Dojazd do tego parkingu prowadzi drogą wewnętrzną, od strony Przedszkola nr 8.

Pani Ula opisała, że auta jeżdżą tam dość szybko i stwarza to zagrożenie dla mieszkańców klatek 25, 27,29. gdy wychodzi z klatki z dziećmi, musi bardzo uważać by nie wyjść wprost pod jadące auto.

Jako, że ten teren to nie „mój obszar” i nie byłem w stanie dostatecznie wczuć się w tę sytuację, poprosiłem o pomoc w rozwiązaniu tego problemu moje koleżanki Ewelinę Szydłowską i Agatę Mikołajczak.

1. Najpierw zrobiliśmy wizję lokalną i stwierdziliśmy, że droga jest prawidłowo oznakowana.

2. Potem udaliśmy się do Spółdzielni Odra na spotkanie z Panią Prezes. Na spotkaniu Pani Prezes zadeklarowała chęć współpracy przy rozwiązywaniu tego problemu. Na nasze pytanie o ewentualne zamontowanie spowalniacza przedstawiła pogląd, że droga ta jest zarazem chodnikiem i zamontowanie tam spowalniacza będzie utrudniało również przejście osobom z wózkami dziecięcymi, dzieciom na rowerach, hulajnogach itd.

Zgodziliśmy się z tą argumentacją. Postanowiliśmy poszukać innych rozwiązań, które skłonią kierowców do wolniejszego przejazdu tamtą drogą.

 

Wpadliśmy na pomysł, że może kierowcy zwolnią tam jeszcze bardziej, gdy poproszą ich o to dzieci. I narodziła się koncepcja, by pod znakiem rozpoczynającym strefę zamieszkania, dodać tablicę z prośbą o to, by kierowcy zwolnili.

Sporządziliśmy projekt takiej tablicy i skierowaliśmy wniosek do Spółdzielni Odra, by taka tablica została przygotowana i umieszczona w tamtym miejscu.

Nie mamy pewności, że takie rozwiązanie „wypali” i że osiągnie zamierzony skutek. Ale to chyba dobry początek do tego, by rozwiązać problem wskazany przez Panią Ulę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.