Kolejny wniosek o pomoc przedsiębiorcom polickim

W ostatnim czasie prowadziłem wiele rozmów i próbowałem nakłaniać do wsparcia polickich przedsiębiorców, którzy prowadzą puby, restauracje i inne lokale gastronomiczne i prowadzą tam sprzedaż alkoholu. W czasie pandemii ich lokale są zamknięte, a mimo to muszą uiścić opłatę za sprzedaż alkoholu.

Sklepy monopolowe, których właściciele też płacą opłatę za sprzedaż napojów alkoholowych, działają bez większych przeszkód i zarabiają na tę opłatę.

Prowadzący restauracje i puby nie pracują, nie zarabiają.

W związku z tym, że moje dotychczasowe próby się nie powiodły, postanowiłem zwrócić się z konkretnym i oficjalnym wnioskiem w tej sprawie:

„Szanowny Panie Burmistrzu Dziękuję za Pańskie działania wspomagające małych, lokalnych, naszych polickich przedsiębiorców. Nie mam wątpliwości, że decyzje o umorzeniu czynszów w lokalach dzierżawionych od Gminy Police, w istotny sposób wsparły lokalnych przedsiębiorców. Zwracam się z wnioskiem o wprowadzenie kolejnej formy wsparcia tych przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii nie prowadzą swojej działalności. Wnioskuję o zwolnienie z opłat za sprzedaż napojów alkoholowych przedsiębiorców prowadzących w Policach restauracje, puby i lokale gastronomiczne. Oni obecnie tej działalności nie prowadzą, a muszą w maju zapłacić opłaty za możliwość sprzedawania napojów alkoholowych. Wiem, że opłata za sprzedaż alkoholu naliczana jest w taki sposób, że bierze się pod uwagę sprzedaż z minionego roku i w związku z tym te opłaty mogą być niższe w przyszłym roku. Obawiam się jednak, że część tych przedsiębiorców może w przyszłym roku już nie działać, a konieczność wniesienia opłat teraz, w czasie pandemii, kiedy oni CAŁKOWICIE nie działają, przyczyni się do ich bankructwa. Proszę o pilne przeanalizowanie mojego wniosku i liczę na jego pozytywne potraktowanie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.