„Młodzi kierowcy autobusów na start!” – szansa na pracę w SPPK.

SPPK wraz ze Szczecinskim Przedsiębiorstwem Autobusowym „Klonowica” jest partnerem projektu „Młodzi kierowcy autobusów na start!”, który realizuje Centrum Szkolenia IGIELSKI.
W ramach projektu przez prawie dwa lata zostaną przeprowadzone szkolenia w zakresie prawa jazdy kategorii „D” oraz kwalifikacji wstępnej kierowców. Po uzyskaniu tych kwalifikacji można podjąć pracę jako zawodowy kierowca autobusów. Oprócz szkoleń przyszli kierowcy przejdą szkolenia w zakresie obsługi pasażera, szkolenie BHP, rozmowy z doradcami zawodowymi.
Kurs zakończy staż w jednej z baz autobusowych.
Absolwenci kursu będą mieli mozliwość uzyskania zatrudnienia w SPPK lub w SPAK.

Projekt skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 20 do 24 lat, którzy nie pracują.

Projekt startuje 1 grudnia 2012 i będzie realizowany w dziesięciu edycjach, każda trwająca trzy miesiące.

Szczegóły wkrótce na stronie www.sppk.pl
lub http://www.igielski.com.pl/?s=aktualnosci&id=90

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszę o kontakt pocztą elektroniczna na adres: ufniarz@sppk.pl

7 komentarzy do “„Młodzi kierowcy autobusów na start!” – szansa na pracę w SPPK.”

 1. Panie Grzegorzu. Uważam ten pomysł jest chybiony.
  Widząc co młodzi wyprawiają na swoich autach wrakach ,nawet nie chce wyobrażać sobie co będzie jak będą to wyprawiać na autobusach pełnych pasażerów.
  No możne nie wszyscy.ale na pewno 90% to będą szaleńcy, i żaden psycholog,takich nie wyłapie,A potem może być za późno
  Z całym szacunkiem Pozdrawiam Ryszard Stypa
  P.S. zapraszam do oddania hołdu,pionierowi komunikacji miejskiej(od początku lat 50 aż do emerytury),memu ojcu którego prochy są złożone w niszy na cmentarzu w Policach.

 2. Panie Ryszardzie prosze mi wierzyć, że i ja podzielam Pańskie obawy. Dlatego ciesze się, że projekt jest tak rozbudowany. W trzy miesiące prawie 450 godzin kursów. Prawo jazdy, kwalifikacja wstępna, spotkania z psychologami, doradcami zawodowymi, szkolenia dodatkowe, a na koniec miesięczny staż w SPPK. To bedzie czas dla mnie aby z grupy wybrać sobie tych najlepszych i najlepiej rokujących. Więc zakładam, ze ci, którzy uzyskaja zatrudnienie będa najlepsi i najbardziej odpowiedni do tej pracy.

 3. No cóż życzę sukcesów w tej materii,choć pamiętam jak w MPK w latach 70 był nabór na kierowców bez Prawa Jazdy z dobrymi wynikami psychotestów i dobrym zdrowiem.Otrzymywali oni prawo jazdy tylko na autobusy i tylko w MPK.Wystarczy popatrzeć na statyki z tamtych lat a będzie obraz tego eksperymentu.
  Niemniej życzę dobrego pomysłu w daniu szansy młodzieży i aby ten eksperyment Panu się udał.
  Pozdrawiam

 4. A ja bardzo się cieszę, że pan Grzegorz stawia na młodych ludzi. Oby każda firma inwestowała w młodych! Bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
  PS: Niektórzy kojarzą młodych TYLKO z brakiem odpowiedzialności i innymi negatywnymi cechami… Szkoda.

 5. Witam serdecznie.
  Pare dni temu uzykalem kat.D poztalo mi zrobic kurs uzupelniajacy na przewoz osob.i pytanie moje czy u was sa przyjecia na stanowisko kierowcy ,jak oferujecie mlodym troszke straszym rowniez chyba dacie szanse???? :] pozdrawiam

 6. Szanse są dla wszystkich posiadających uprawnienia do pracy jako zawodowy kierowca. Zapraszam do mnie na rozmowę do SPPK, ul Fabryczna 21, pok. 114
  Albo o wstępny kontakt mailem ufniarz@sppk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.