Mój program

Wczoraj opublikowałem gazetę GRYF-a, opisującą osiągnięcia mijającej kadencji. Wcześniej, w swoim sprawozdaniu z kadencji, przedstawiłem rezultaty mojej pracy w Radzie Miejskiej.

Ale gdy się ubiega o miejsce w Radzie, oprócz dorobku trzeba pokazać również plan na przyszłość.

Taki plan mam sprecyzowany i przemyślany. Oto on:

1. Remont ulicy Bankowej – jest to mój sztandarowy postulat od wielu lat. Jak już wcześniej informowałem, od przyszłego roku będzie on realizowany. Ale dla mnie ważne jest, bo dopilnować, by został zrobiony właściwie tzn., aby uwzględnić uwagi mieszkańców, aby zorganizować remont tak, by był on jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców, by był jak najmniej uciążliwy dla przedsiębiorców prowadzących swoje sklepy i zakłady usługowe zlokalizowane przy ul. Bankowej. Tych spraw chcę dopilnować.

2. Remont ulicy Robotniczej – o ten remont również zabiegam już kilka lat. Na Robotniczej mamy dwa duże budynki wielorodzinne, żłobek i przedszkole. Stan drogi jest coraz gorszy i wymaga remont. Do tej pory moje wnioski o remont tej ulicy nie zyskiwały poparcia, choć w ramach „rekompensaty” udawało się zrobić modernizacje chodników, a przyszłym roku będzie powiększony parking pomiędzy żłobkiem i przedszkolem. Jednak moim celem jest modernizacja całej ulicy.

3. Remont ul. Zamenhofa – to ważne ale i trudne miejsce. Stan techniczny tej ulicy jest coraz gorszy, a ruch nie maleje. Przekonanie do remontu Zamenhofa nie będzie łatwe, bo ” w kolejce” czeka ulica Siedlecka ale spróbuję zbudować grupę radnych popierających tę ideę.

4. Modernizacja śmietników na „starej” Dąbrówce – jest to temat dla mnie ważny i istotny. Napisałem program w tej sferze, proponując wprowadzenie kompleksowych rozwiązań. Wiem też, że dla samych mieszkańców jest to istotny kłopot. Mam pomysł na rozwiązanie tego problemu i chciałbym znaleźć dla niego poparcie w Radzie.

5. Budowa nowych miejsc parkingowych – to problem dotyczący całego miasta, projektowanego w przeszłości w czasach, gdy samochód był dobrem luksusowym i nikt nie zakładał, że kiedyś stanie się czymś powszechnym. Miejsc parkingowych brakuje – to truizm ale tak niestety jest. Myślę, że trzeba znaleźć mądry kompromis pomiędzy zakresem miejskiej zieleni, a infrastrukturą parkingową, konsultować to z mieszkańcami i realizować.

6. Porządek i czystość – nie zamierzam ustępować pola w walce o czyste trawniki, wolne od psich kup. Nadal twierdzę, że tylko edukacja i budowa infrastruktury(wybiegi dla psów, psie toalety, dystrybutory woreczków na psie odchody) mogą skutecznie zachęcić i przekonać właścicieli czworonogów do dbania o czystość i sprzątanie po swoich pupilach. Będę zabiegał, by ten obszar stał się w gminie bardziej priorytetowy.

7. Porządek i czystość II – na „starej” Dąbrówce brakuje ulicznych koszy na śmieci. Chce ten stan zmienić i spowodować, że będzie ich więcej.

8. Dialog i poszukiwanie rozwiązań – chciałbym, by nawiązywał się głębszy dialog pomiędzy Gminą, a środowiskami mieszkańców Polic. Moje doświadczenia pokazują, że rozmowy i wysłuchiwanie opinii dają wiele dobrego. Chciałbym stworzyć miejsce do dialogu Gminy z przedsiębiorcami i organizacjami społecznymi. W tych środowiskach jest wiele energii i dobrych pomysłów. Trzeba stworzyć formułę dla partnerstwa i wsłuchiwania się w pomysły innych. Myślę tu konkretnie o ustanowieniu regularnych spotkań władz gminy z przedstawicielami różnych środowisk, np. co kwartał.

9. Remont SP 8 – ten postulat formułuję już od jakiegoś czasu. Udało mi się przekonać moje środowisko do umieszczenia tego zadania w programie GRYF-a. Chciałbym, by najbliższe cztery lata były rzeczywiście „Czasem na SP 8” i by przeszła ona gruntowną modernizację.

10. ZIELONA ALEJA – wymyśliłem Zieloną Aleję i chcę ją zrealizować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.