Moje oświadczenie majątkowe za 2018 rok

Tradycyjnie publikuję swoje oświadczenie majątkowe, tym razem za rok 2018. Choć termin składania oświadczeń upływa na koniec kwietnia, dzięki dość sprawnemu rozliczeniu PIT za ubiegły rok, mogłem złożyć swoje oświadczenie nieco wcześniej niż zwykle.

 

To oświadczenie różni się od poprzednich w trzech punktach, co omawiam i wyjaśniam poniżej:

1 – Z lektury ostatniego i po porównaniu oświadczeń wcześniejszych można będzie wyczytać, że w roku 2018 zarobiłem o prawie 19,5 tys więcej niż w roku 2017. Różnica ta wynika z faktu, iż w grudniu 2017 roku „stuknęło mi” 15 lat pracy w SPPK. Ten jubileusz skutkował zwyżką dodatku za wysługę lat o 5% – co miało wpływ na wysokość mojego wynagrodzenia przez cały 2018 rok oraz nagrodą jubileuszową, którą dostałem w I kwartale roku 2018.

2 – Powiększył się mój majątek związany z nieruchomościami. W roku 2018 nabyłem w spadku część mieszkania po mojej zmarłej mamie. Wcześniej posiadałem udział w 1/4 tego mieszkania, obecnie posiadam jego połowę.

3 – Od kilku lat interesuję się numizmatyką i buduje swój zbiór monet. W roku ubiegłym udało mi się ukończyć gromadzenie dwóch ciekawych kolekcji, co w istotny sposób wpłynęło na wartość całego zbioru. Dlatego wykazałem go w swoim oświadczeniu majątkowym.

 

OSWIADCZENIE_MAJATKOWE za 2018 rok

 

Zawsze kierowałem się zasadą jawności i nie mam oporów przed ujawnianiem swojego „majątku”. Swojej pracy w samorządzie nigdy nie traktowałem jako sposobu na „dorobienie się”.

Gdyby ktoś miał pytania albo chciał uściślenia, zapraszam do kontaktu poprzez moją stronę, profil na FB lub przy okazji najbliższych „Lajfów z Grześkiem”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.