Nie możemy na to POZWOLIĆ!

Nie możemy pozwolić, by burmistrz odebrał mieszkańcom Polic budżet obywatelski! BO, to obecnie jedyne narzędzie dla mieszkańców Gminy Police, dzięki któremu możemy SAMI wpływać na zmianę naszego otoczenia, dzięki któremu możemy lokować w naszej gminie obiekty, których brakuje, których oczekujemy i które są nam potrzebne. Dlatego złożyłem wniosek radnego o to, by w TYM roku przeprowadzić procedury naboru projektów i głosowania nad projektami do realizacji w roku 2023.

Na moje dwa zapytania w ostatnich miesiącach, odpowiedź burmistrza pada wciąż taka sama – NIE BĘDZIE POLICKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO!!!

Jak argumentuje? Brakiem pieniędzy. Ale na pomniki, obeliski, skwery, podwyżki diet i wynagrodzeń pieniądze się jakoś znajdują.

Gdyby nie było Polickiego Budżetu Obywatelskiego, w Policach by nie było:

wyremontowanego skateparku na Piaskowej

grillowiska za Ósemką

placów rowerowych w przedszkolach

wybiegu dla psów

miejsc rekreacyjnych w sołectwach

obiektów sportowych(boisk, kortów tenisowych), remontów remiz strażackich, sygnalizacji świetlnej przy SP 8 i wielu, wielu innych wspaniałych obiektów służących mieszkańcom Gminy Police.

Dla mnie, funkcjonowanie budżetu obywatelskiego w naszej gminie, to absolutny priorytet, NIE WOLNO zabierać mieszkańcom tego narzędzia.

WNIOSEK RADNEGO

Szanowny Panie Burmistrzu Zwracam się z wnioskiem o uruchomienie w roku 2022 procedury realizacji Polickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023 poprzez zorganizowanie konsultacji zasad, przeprowadzenie naboru wniosków od mieszkańców oraz przeprowadzenie głosowania nad wyborem zgłoszonych projektów do realizacji w roku 2023. Budżet Obywatelski jest narzędziem, które pozwala mieszkańcom bezpośrednio wpływać na zmianę ich otoczenia. Mieszkańcy, dzięki swojej kreatywności i aktywności mogą zmieniać, polepszać przestrzeń publiczną Gminy Police. Mogą też realizować takie zamierzenia, których nie oferują im władze samorządowe. Budżet obywatelski jest bardzo ważnym narzędziem wzmacniającym więź i poczucie uczestnictwa mieszkańców w rozwoju ich miasta i gminy. Uważam, że decyzja o rezygnacji z PBO i podnoszone dotychczas przez Pana argumenty o braku środków finansowych nie są dostatecznym usprawiedliwieniem dla zarzucania PBO, zwłaszcza porównując to z propozycjami innych wydatków inwestycyjnych zaplanowanych w Budżecie Gminy Police na rok 2022. Dlatego apeluję, wnioskuję i proszę, aby przeprowadzona została procedura PBO w Policach na rok 2023.

Grzegorz Ufniarz – radny Rady Miejskiej w Policach

Jeden komentarz do “Nie możemy na to POZWOLIĆ!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.