Niepartyjny Bezpiecznik – Szymon Hołownia

Ręka w górę, kogo nie zaskoczyła wiadomość, że Szymon Hołownia zamierza wygrać wybory prezydenckie w Polsce w 2020 roku?  Mnie zaskoczyła, choć w mediach przebąkiwano o jego ewentualnym starcie od dłuższego czasu. On sam poszedł krok dalej i oznajmił, że zamierza te wybory wygrać.

Z uwagą wysłuchałem wystąpienia „programowego” kandydata Hołowni. I z przyjemnością go słucham, docierają do mnie jego słowa, bo mówi do mnie, moimi przemyśleniami, moimi oczekiwaniami.

Podoba mi się, gdy słyszę:

„Nikomu! Nawet Prezydentowi, nie wolno chodzić na skróty przez trawnik”.

Jego Polska marzeń jest bardzo podobna do mojej Polski marzeń:

„Polska solidarna,

Polska zdrowiejącego środowiska,

Polska samorządna i obywatelska”

Przekonuje mnie wezwanie do Jedności, rozumianej jako pojednanie w różnorodności.

Obaj mamy małe dzieci i widzę, że podobnie patrzymy na Polskę, przez troskę o ich przyszłość, nie przez drżenie, czy wpłynie 500.

Polska, w której ktoś obraża kogoś tylko za to, że ma inne poglądy, nie jest moją Polską i jego też.

Ale…

Szymon Hołownia to, w mojej ocenie, człowiek mądry, obyty, doświadczony i wiarygodny. Ale to też profesjonalista w obcowaniu z mediami, specjalista od kreowania wizerunku.

Szybko przekonamy się ile w tym, zapowiadającym start w wyborach prezydenckich, wystąpieniu było kreacji, odpowiedzi na pytania i problemy zdefiniowane w badaniach sondażowych, a ile autentyczności i prawdy.

Zatem, z zaciekawieniem ale ostrożnie 😉

Uważam jednak, że na tle przewidywanych kandydatur Pani Kidawy-Błońskiej, Pana Prezydenta Dudy, Pana Kosiniaka-Kamysza, Pana Biedronia – propozycja Szymona Hołowni, na dziś, na ten moment, wydaje się dość ciekawa. Zobaczymy co dalej…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.