Nowe ławki i bezpieczne przejście dla pieszych

Przed kilkoma dniami przy głównych chodnikach w Policach pojawiły się nowe ławki. To odpowiedź i wyjście na przeciw wnioskom mieszkańców, głównie osób starszych, którzy postulowali, by na ich trasach w drodze na zakupy w dyskontach lub w drodze do kościoła były ławki, na których będą mogli chwilę odpocząć. Postulaty ze wszech miar oczywiste i prawidłowe. Ustawiono 13 nowych ławeczek.

Inicjatywę i postulaty wspierał Andrzej Rogowski, ja składałem w tej sprawie interpelację w 2017 roku.

Ale sprawa ruszyła „z kopyta” gdy zaangażował się w jej realizację Jakub Pisański, za co składam mu wielkie podziękowanie.

Jedną z ławek ustawiono na ul. Bankowej wychodząc na przeciw postulatom mieszkańców Mieszka I. Brałem udział w konsultowaniu lokalizacji. Ławeczka jest oddalona od budynków mieszkalnych i ustawiona pod latarnią, więc jest szansa, że nie będzie atrakcyjną lokalizacją dla amatorów picia pod chmurką.

 

BEZPIECZNE przejście dla pieszych na Robotniczej

Z inicjatywy wspomnianego wcześniej Jakuba Pisańskiego powstaje na ul. Robotniczej, przy Przedszkolu nr 5, bezpieczne, tzw. „wyniesione” przejście dla pieszych. Bedzie wygodniej i bezpieczniej w drodze do przedszkola i żłobka, bo przejście jednocześnie pełni funkcję spowalniacza ruchu, a sami mieszkańcy ul. Robotniczej postulowali, by wprowadzić ograniczenia prędkości, bo auta ich ulicą jeżdżą szybko, w ich ocenie zbyt szybko.

Od dawna postuluję, by takie przejścia zbudować w ciągu całej alei osiedlowej biegnącej od Zamenhofa do Grzybowej. Na Robotniczej i Boh. Westerplatte będą, do zrobienia jeszcze Odrzańska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.