Plac zabaw już GOTOWY!!!

Plac zabaw na osiedlu Dąbrówki pomiędzy posesjami Odrzańska i Boh. Westerplatte jest już gotowy. Jest niewielki ale sprawia dzieciom z okolicy wielką frajdę. Plac jest tak oblegany przez dzieciaki, że aby zrobić zdjęcia pustego placu, musiałem przyjść przed 7 rano.

Prace rozpoczęły się 11 czerwca 2014 roku.

Historia urządzenia tego placu sięga maja ubiegłego roku. Do Pana Burmistrza wpłynęła petycja podpisana przez ponad 30 osób z prośbą o budowę placu zabaw dla dzieci. Pisałem o tym w tekście http://grzegorzufniarz.pl/nie-mozna-patrzec-jak-dzieci-z-nudow-grzebia-w-smieciach/ Postanowiłem sprawę pilotować.

Tydzień później zamontowano pierwsze „zabawki”

Podczas tworzenia budżetu na 2014 rok złożyłem wniosek o przeznaczenie 20 tys. złotych na budowę tego placu zabaw. Dzięki przychylności Komisji Budżetu i Finansów Gminnych, a potem Pana Burmistrza Diakuna i jego zastępcy Jakuba Pisańskiego, udało się umieścić w budżecie pozycję „Budowa placu zabaw” z kwotą 20 tys złotych na realizację.

Plac zabaw w pełnej krasie został przekazany wraz z początkiem wakacji.

W trakcie przygotowań do realizacji placu, spotykałem się z mieszkacami i wspólnie ustalalismy jaki ma być kształt tego miejsca. Ilość i rodzaj urządzeń, ogrodzenie itp.

Teren pod ten plac nie jest zbyt duży, w związku z tym nie było możliwości zrobienia czegoś super wielkiego. Poza tym kwota pieniędzy, 20 tys. złotych, też nie pozwalała na zrobienie jakiegoś super placu. Przykładowo, zestaw na plac zabaw (np. Statek Piracki) to koszt rzędu 15-18 tys. A trzeba było jeszcze zabezpieczyć środki na prace ziemne, ogrodzenia, piasek do wysypania podłoża.

Podwójna huśtawka, bujak, równowaznia, karuzela, pisakownica

Udało się w sumie postawić całkiem ładny plac. Mamy podwójną huśtawkę, karuzelę, bujak sprężynowy, huśtawkę równoważną i piaskownicę. Oprócz tego dwie ławki.  typowy mały zesta na wewnątrzosiedlowy plac zabaw.

Chcę podziękować wszystkim, którzy mieli wkład w powstawanie tego miejsca. Mieszkańcom osiedla w okolicy ulic Odrzańskiej i Boh. Westerplatte za energię, zebranie podpisów i złożenie petycji. Koleżankom i kolegom radnym za przegłosowanie budżetu gminy, Panu Władysławowi Diakunowi Burmistrzowi Polic i Jakubowi Pisańskiemu, jego zastępcy, za wyrażenie zgody i wspieranie realizacji tego zadania.

Mamy nowy plac zabaw, na osiedlu zrobilo sie ładniej i fajniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.