Specjaliści: „Czipy bardzo potrzebne”

Od kilku miesięcy działa nowe schronisko dla zwierząt w Dobrej. Już pojawiają się pierwsze podsumowania krótkiej działalności placówki. W jednym z ostatnich wpisów w 24Kurier.pl jest informacja, że tradycyjnie, w okresie wakacyjnym, zwiększa się ilość porzucanych zwierząt, które trafiają do schroniska.

Pracownicy schroniska wskazują, że jednym ze sposobów przeciwdziałania bezdomności zwierząt jest ich czipowanie.

Jednocześnie brałem ostatnio udział w dyskusji po wypowiedzi mojej znajomej, która jest wolontariuszką w polickim Towarzystwie Opieki Nad Zwierzętami i wiem, że oddaje wiele serca by pomagać porzuconym zwierzętom: „(…)Właśnie otrzymałam zawiadomienie z urzędu miejskiego z naszych pięknych Policach, że wszczęto postępowanie przeciwko mnie za nie zapłacony podatek od psa.

Od 15 lat systematycznie co roku płacę ten podatek w przeciwieństwie do wielu innych, którzy nigdy go nie zapłacili. Mam sukę wysterylizowaną za własne pieniądze, za co w Szczecinie bym została zwolniona z podatku, suka zaczipowana również z własnych pieniędzy, co w Szczecinie robią za darmo. W tym roku nowa praca, dzieci, dom na głowie i mi się zapomniało. Nie wysłano przypomnienia o konieczności uiszczenia opłaty, tylko od razu z grubej rury. Od 5 lat działam czynnie jako wolontariusz w Toz Oddział W Policach, poświęcam minimum 20 godzin tygodniowo naszym braciom mniejszym, by gmina mogła sobie zaoszczędzić kupę kasy, wszystko to całkowicie za darmo. Jak zwierzę do zabrania bezdomne, ranne, chore to nasze wspaniałe urzędniczki i urzędnicy wiedzą gdzie zadzwonić, do kogo się zgłosić, teraz ciężko było zadzwonić. Jakbym miała wyliczyć ile godzin poświęciłam jako wolontariuszka, to w życiu by mi się nie wypłacili, niech wsadzą sobie w d…. te 70zł.(…)

We wrześniu, po wakacyjnej przerwie planuję wrócić do „psiego” tematu w naszej Gminie. Być może uda się zorganizować spotkanie z udziałem władz gminy, szefów schroniska, przedstawicieli TOZ-u, może lekarza weterynarii i podyskutować o tej tematyce i może wypracować kilka zmian i wprowadzić nowe działania. Złożyłem do Pana Burmistrza wniosek o zorganizowanie takiego spotkania.

pismo psia konferencja

Cały artykuł można przeczytać klikając na poniższy link:

http://24kurier.pl/Aktualnosci/Region/Police/Czipy-dobrodziejstwem-dla-psow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.