Po konsultacjach placu rekreacyjnego

Na początku stycznia zamieściłem informację o tym, że udało się doprowadzić do opracowania wstępnej koncepcji zagospodarowania placu pomiędzy posesjami Robotnicza 2 do 10, i Odrzańska 1 do 5. We wpisie poinformowałem również, że planuję przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami tej części Osiedla, aby wyrazili swoje zdanie i zaopiniowali projekt.

placyk

Konsultacje się odbyły i z zadowoleniem przyjąłem fakt, że na moje zapytanie odpowiedziało ponad 20% adresatów.

Projekt placu rekreacyjnego

W ogromnej większości opinii przebijała się obawa i troska, by kształt placu nie stanowił zaproszenia dla miłośników spożywania trunków pod chmurką, czyli tzw „czerwonych nosów”. Mieszkańcy wspominali, że mieli w przeszłości już podobne doświadczenia i nie wspominają tego najlepiej. Potwierdza to zadowolenie po likwidacji murków na wspomnianym placu(co było tez postulatem mieszkańców na moich spotkaniach w ramach akcji „Spotkajmy się na podwórku”).

Uwagi wszystkich mieszkańców przeanalizowałem i przekazałem urzędnikom i wykonawcy projektu, aby dokonać w nim stosownych korekt.

Konsultacje można generalnie podsumować w taki sposób: „TAK” dla placu zabaw dla dzieci, „NIE” dla części rekreacyjnej z ławkami i pergolami, które mogą stanowić schronienie dla pijaków.

Serdecznie dziękuję Mieszkańcom, uczestnikom konsultacji za aktywność, wyważone i rozsądne opinie oraz wspólną troskę o nasze Osiedle.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.