Po ostatniej sesji – podziękowanie osobiste

Dziś odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Policach mijającej kadencji. Za nami rozstrzygnięcia wyborcze. Mamy wiedzę jaki będzie kształt nowej Rady. Cztery lata temu wybory do naszej Rady przebiegały według ordynacji większościowej. Dzięki takiej formule wyborów, klub radnych, w którym pracowałem, składał się z 17 radnych.

Zeszłotygodniowe wybory przebiegły według ordynacji proporcjonalnej, co oznaczało głosowanie na listy kandydatów w trzech okręgach, na które podzielono Gminę Police. To sprawiło, że mój klub będzie liczył w nadchodzącej kadencji 10 radnych.

W przyszłej kadencji radnymi nie będą: Elżbieta Jaźwińska, Michał Rajewski, Maciej Dolak, Marcin Michalak, Halina Olejarnik, Krystyna Seweryńczyk , Andrzej Partyka i Witold Król.

Z tej grupy chciałbym szczególnie podziękować trzem osobom.

Elżbieta Jaźwińska

Znam Elę od 16 lat i jest to znajomość „samorządowa”. Znajomość tę cenię sobie nad wyraz, bo Ela to osoba jednocześnie niezwykle kompetentna i niezwykle wrażliwa, świetna radna, doskonale czuje problemy mieszkańców i zna mechanizmy ich rozwiązywania. Prywatnie bardzo serdeczna, miła i przyjazna. Zawsze ją podziwiałem i ceniłem sobie naszą dobrą relację. Na dodatek, kiedyś zaśpiewaliśmy razem (i prawie zatańczyliśmy) podczas występów „VIP Karaoke” piosenkę „Serduszko puka w rytmie cza cza” 🙂

Elu – dziękuję Ci za wieloletnią, wspólną pracę w Radzie.

 

Michał Rajewski

Myślę, że śmiało można powiedzieć, że z Michałem łączy mnie przyjaźń i jest to dla mnie powód do wielkiej dumy, bo Michał to facet niezwykły. Szczerze i bez reszty oddany pracy na rzecz mieszkańców, przez wiele lat jako sołtys Pilchowa, potem przez 16 lat jako radny gminny.  Ale Michał to też człowiek o błyskotliwym poczuciu humoru, zawsze gotowy pomóc, doradzić ale też… ochrzanić jak trzeba.  Wiele dobrego zrobił i wywalczył dla sołectw naszej gminy jako wiceszef stowarzyszenia sołtysów oraz jako ekspert wspomagający dzielenie środków unijnych w Urzędzie Marszałkowskim.

Michał – dziękuję Ci, wiem, że niezależnie od wszystkiego, możemy na siebie liczyć i to jest dla mnie niezwykle cenne.

Na jednej z sesji obiektyw uchwycił nas z… innej perspektywy 🙂 (od lewej: Michał, Ja, Andrzej Partyka)

 

Witold Król

Choć nasza znajomość nie należy do najserdeczniejszych, cenię Pana Witka za jego ogromną wiedzę i umiejętność rozwiązywania najtrudniejszych nawet samorządowych problemów. Wiele mechanizmów z powodzeniem funkcjonujących w Gminie Police, jest dziełem i efektem przemyśleń Pana Witka. Za to mam do Niego wielki szacunek.

 

Chciałbym też podziękować pozostałym kolegom i koleżankom, którzy odchodzą z Rady Miejskiej. Łączyło nas wiele wspólnych spraw, pomysłów i przedsięwzięć. Dziękuję za tę i jeszcze wcześniejsze, wspólne kadencje.

 

To już jedno z ostatnich podsumowań. Obecna kadencja kończy się w połowie listopada. Kilka dni później rozpocznie działanie nowa Rada Miejska i od razu zderzy się z pilnymi i ważnymi sprawami – m. in. budżetem na rok 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.