Połączenie ścieżek rowerowych

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej głosowaliśmy m. in. uchwałę o zmianach w budżecie. Wśród proponowanych zmian była również i taka, która dotyczyła budowy ścieżki rowerowej od ul. Piłsudskiego do ul. Kościuszki(Jasienickiej).

Inwestycja ta rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy do marca 2015 roku.

Jednocześnie trwają prace nad projektem modernizacji ul. Bankowej w Policach. Projekt zakłada, że ulica zostanie odrobinę zwężona a na „uzyskanym” terenie powstanie ciąg pieszo-rowerowy(taka trochę udawana ścieżka rowerowa) wzdłuż całej ulicy z sięgaczem do ul. Piłsudskiego na wysokości ul. Przybora.

Podczas wczorajszej sesji zaproponowałem, by w którymś z projektów od razu zaplanować połączenie obydwu ścieżek na odcinku Bankowa – Piłsudskiego. Ścieżka od strony ul. Siedleckiej będzie się kończyć przy Rondzie Pionierów od strony ogródków działkowych, więc połączenie jej z ul Bankową, to jedyni krótki odcinek ul. Grzybowej od Bankowej do Ronda.

Takie rozwiązanie wydaje się oczywiste. Pan Burmistrz Władysław Diakun w odpowiedzi zadeklarował, że mój wniosek zostanie zrealizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.