Policcy restauratorzy zwolnieni z opłat za sprzedaż alkoholu? JEST NA TO SZANSA!

Pod koniec stycznia złożyłem do Burmistrza interpelację, by zwolnić polickich restauratorów z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Argumentowałem, że polickie restauracje, tak, jak w całej Polsce, są zamknięte i nie świadczą większości usług, w tym, nie prowadzą sprzedaży alkoholu.

Już na początku pandemii zwróciłem się do polickich restauratorów i osób prowadzących działalność gastronomiczną z zapytaniem, jak im pomóc w tym trudnym czasie. Ich podpowiedzi zaowocowały m. in. tym, że jeszcze wiosną wnioskowałem do Burmistrza o zwolnienia z czynszów i opłat za sprzedaż alkoholu. To pierwsze, jak wiadomo, udało się. To drugie nie, bo nie było podstaw prawnych.

W styczniu 2021 ponownie zwróciłem się, by przedstawiono tym przedsiębiorcom ofertę, która pozwoli zaoszczędzić koszty związane z opłacaniem zezwoleń, a opłaty te to kilka tysięcy rocznie.

Podkreślam, że w moim wniosku chodziło tylko o zamknięte, decyzjami rządu, z powodu pandemii, restauracje i bary. Sklepy z alkoholem mają się dobrze i działają bez zakłóceń.

W poniedziałek otrzymałem odpowiedź na mój wniosek. Burmistrz zapewnia mnie, że w oparciu o nowe przepisy, które weszły w życie 21 stycznia 2021, jest możliwość by zwolnić restauratorów z tych opłat.

Burmistrz poinformował, że przedłoży Radzie Miejskiej projekt uchwały, zawierający zwolnienia z opłat dla polickich restauratorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.