Pomnikowy szał…

Moim zdaniem kilkumetrowy Dziadek na Kasztance, to przesadnie monumentalny i zbyt kosztowny projekt. Ale podzielam opinię wnioskodawców, że przydałoby się miejsce-symbol, gdzie ludzie mogliby dać wyraz swoim patriotycznym postawom i potrzebom.

indeks
Popiersie Dziadka na Placu Szarych Szeregów w Szczecinie

Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłoby ustawienie popiersia Józefa Piłsudskiego obok pomnika Jana Pawła II. Obydwa pomniki mogłyby ze sobą współgrać i w jednym miejscu mielibyśmy dwóch najznamienitszych Polaków. mielibyśmy miejsce ważne zarówno na potrzeby państwowe jak i religijne. a istnieje już przecież odpowiedni plac, alejki, kwiaty, oświetlenie. Nie będzie trzeba budować nowego.

Co do samego pomnika i jego kosztów, sądzę, że w takim wypadku koszt wykonania pomnika, postumentu i ew. dodatkowego oświetlenia sięgnąłby kwoty kilkudziesięciu tysięcy(30 tys ???). A taką kwotę, w to nie wątpię, można by zebrać w formie zbiórki publicznej poprowadzonej przez społeczny(obywatelski) komitet budowy pomnika. W razie potrzeby mógłbym się w działanie takiego komitetu włączyć, bo jak widać nie wszyscy mają na to ochotę.

Nie wiem czy kogoś obchodzi co w tej sprawie myślę. Ale myślę to, co napisałem powyżej i chciałem się tymi myślami podzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.