Nowy przystanek dla 101 i107, problem? – myślę, że TAK.

indeksSzczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zrealizował właśnie postulat mieszkańców ul. Wilczej o zbudowanie nowego przystanku autobusowego, który będzie się nazywał Staw Brodowski. Nie wątpię, że z punktu widzenia mieszkańców „wilczańskich” wieżowców, przedsięwzięcie to jest niezmiernie ważne i potrzebne.

Od samego początku, gdy tylko dowiedziałem się o planowanym uruchomieniu tego przystanku, zastanawiałem się czy i jaki będzie on miał wpływ na podróżnych z Polic. Słowem, rozmyślałem, czy przystanek ten będzie obowiązywał również dla autobusów linii 107 i 101.

Według komunikatu ZDiTM na nowych przystankach, od 15 lutego zatrzymywać się ma 10 linii autobusowych, z tego 8 dziennych i dwie nocne. Konkretnie, przystanek dotyczyć będzie linii 57, 58, 59, 63, 68, 82, 101, 107, 522, 524.

Z Placu Rodła jadą linie 58, 59, 58, 101, 107

Z pętli Kołłątaja jadą linie 57, 63, 82.

Moim zdaniem dopisanie przez ZDiTM tego przystanku dla linii 101 i 107 jest rozwiązaniem, które pogorszy warunki podróżowania dla pasażerów z Polic. Pasażerów, którzy do szkoły, do pracy jeżdżą tymi liniami codziennie, często w korkach i nie wątpię w to, że dołożenie dla ich linii przystanku, co spowoduje wydłużenie czasu przejazdu o minimum 2 minuty, nie jest dla nich okolicznością radosną.

Zwróciłem się zatem do ZDiTM z prośbą o rozważenie powyższych argumentów i wzięcie pod uwagę faktu, że pominięcie na tym przystanku linii 101 i 107 nie odbierze mieszkańcom okolicznego osiedla transportu publicznego. Zostanie im do dyspozycji 6 innych linii autobusowych, a licznej grupie pasażerów z Polic nie pogorszy to warunków podróżowania i nie odbierze dodatkowej godziny życia miesięcznie spędzonej w autobusie.

Jeden komentarz do “Nowy przystanek dla 101 i107, problem? – myślę, że TAK.”

  1. Już gorszej bredni nie słyszałem,niż właśnie ta powyżej.Nr 107 jest najpoważniejszą linią na tej trasie i pozbawienie tego przystanku jej
    było by absolutnie nie logiczne!!! My z tej części dzielnicy też jeździmy do i z Polic. Między innymi dla tego wywalczyliśmy ten przystanek.Po za tym w godzinach późno popołudniowych i wieczorowych z Placu Rodła,kursuje w tym kierunku tylko 59 i to nie często. Charakterystyką komunikacji miejskiej jest właśnie to, w odróżnieniu od dalekobieżnej ,iż ma często przystanki.Jeżeli,ktoś chce szybciej niech skorzysta z linii pośpiesznych,które obsługują także i Police.One na tym i wielu innych przystankach tej trasy się nie zatrzymują !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.