Powakacyjne interpelacje

Utworzenie parku kalistenicznego, budowa miejsc parkingowych na ul. Odrzańskiej, udostepnienie do zwiedzania schronu na Placu Chrobrego, wydanie kolejnego numeru Rocznika Historycznego Gminy Police. Między innymi takie interpelacje i wnioski złożyłem dziś na XI sesji Rady Miejskiej.

 

Interpelacje składałem dziś na raty.

Pierwszą ratę złożyłem podczas sesji:

Police dn. 27.08.2019 r.
Grzegorz Ufniarz
Radny Rady Miejskiej w Policach

Zwracam się do Pana Burmistrza w następujących sprawach:
1. Wnioskuję o zrealizowanie jeszcze w tym roku kolejnego numeru Rocznika Historycznego Polic.
2. Proszę o informacje w jaki sposób będzie zorganizowane przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów przez ul. Piaskową przy skrzyżowaniu z ul. Zamenhofa, w miejscu połączenia ścieżek rowerowych. W mojej ocenie to przejście będzie wymagało szczególnego oznakowania, by nie doszło tam do zdarzeń drogowych.
3. Wnioskuję o urządzenie 3-4 miejsc do parkowania w ciągu ulicy Odrzańskiej pomiędzy posesjami Odrzańska 10 i 12.
4. Wnioskuję o urządzenie parku kalistenicznego w Policach. Proponuję następujące lokalizacje:
– teren kompleksu sportowego OSiR przy Piaskowej 97
– „boisko” do piłki nożnej obok rampy na ul. Wróblewskiego
– teren kompleksu sportowego OSiR przy ul. Siedleckiej
– teren obok siłowni pod chmurką na terenie Białej Szkoły
– teren obok placu zabaw przy Budynkach Bankowa 9
5. Niedawno, przy pracach na pętli Police Rynek odkryto schron na Placu Chrobrego. Chcę zaproponować, by wykorzystać ten schron i udostępnić go do zwiedzania dla mieszkańców. Jeżeli tylko jest bezpieczny pod względem technicznym, można by go przekazać SKARBOWI za takim wskazaniem, by urządzono tam wystawę poświęconą historii Polic i udostępniono do zwiedzania mieszkańcom np. w soboty i niedziele.

6. W ostatnim czasie znów pojawił się problem zanieczyszczania lasu na styku z miastem. Co i rusz pojawiają się szlachetne inicjatywy mieszkańców, którzy samotnie lub w grupach, całkowicie dobrowolnie sprzątają las przylegający do ich osiedli. Wynoszą z lasu tony butelek po alkoholu i inne śmieci. Sam kilka razy zgłaszałem potężne zanieczyszczenie lasu w okolicach cmentarza na Tanowskiej. Działania zarówno Gminy jak i Lasów, niestety i tu powtarzam NIESTETY, ograniczają się jedynie do zbierania i wywożenia tych śmieci. To działanie cechuje BEZSILNOŚĆ. Dlatego chciałbym zaproponować rozważenie takiego działania, by, na przykład ze środków z funduszu antyalkoholowego sfinansować wspólne patrole Straży Miejskiej i Straży Leśnej, które by penetrowały najczęściej zanieczyszczane rejony na styku miasta i lasu i surowo karali za spożycie tam alkoholu i jego zanieczyszczanie.

 

Drugą ratę złożyłem elektronicznie:

Szanowny Panie Burmistrzu

Zwracam się z interpelacją w dwóch sprawach:

1 – Na skrzyżowaniu ulic Boh. Westerplatte i Bankowej jest problem z wyjazdem w ulicę Bankową skręcając w prawo. Zaparkowane przy ulicy Bankowej auta przy posesji nr 6 zasłaniają widok kierowcom skręcającym Boh. Westerplatte w Bankową. W związku z tym wnioskuję o ustawienie na tamtym skrzyżowaniu lustra, które poprawi widoczność i bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.

2 – Już dziś, 27 sierpnia, mieszkańcy posesji Zamenhofa 15 rozpoczęli stawianie płotu na swojej posesji. Gdy skończą niemożliwym stanie się przejście od starej Dąbrówki czyli z ulic Robotniczej, Odrzańskiej i Boh Westerplatte w kierunku Zamenhofa(do apteki i Farmera) i Wyszyńskiego (do Hosso) przejściem między garażami rozpoczynającym się pomiędzy posesjami Boh. Westerplatte 20 i 22, a kończącym się przy posesjach Zamenhofa 15 i 17. Z tego przejścia korzystają mieszkańcy starej Dąbrówki od kiedy pamiętam, a mieszkam tam ponad 40 lat. W związku z tym wnioskuję o rozpoczęcie prac na urządzeniem przejścia pomiędzy tymi ulicami wytyczonego w pzp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.