Grzegorz Ufniarz

mam coś do zrobienia

Powakacyjne interpelacje

Utworzenie parku kalistenicznego, budowa miejsc parkingowych na ul. Odrzańskiej, udostepnienie do zwiedzania schronu na Placu Chrobrego, wydanie kolejnego numeru Rocznika Historycznego Gminy Police. Między innymi takie interpelacje i wnioski złożyłem dziś na XI sesji Rady Miejskiej.

 

Interpelacje składałem dziś na raty.

Pierwszą ratę złożyłem podczas sesji:

Police dn. 27.08.2019 r.
Grzegorz Ufniarz
Radny Rady Miejskiej w Policach

Zwracam się do Pana Burmistrza w następujących sprawach:
1. Wnioskuję o zrealizowanie jeszcze w tym roku kolejnego numeru Rocznika Historycznego Polic.
2. Proszę o informacje w jaki sposób będzie zorganizowane przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów przez ul. Piaskową przy skrzyżowaniu z ul. Zamenhofa, w miejscu połączenia ścieżek rowerowych. W mojej ocenie to przejście będzie wymagało szczególnego oznakowania, by nie doszło tam do zdarzeń drogowych.
3. Wnioskuję o urządzenie 3-4 miejsc do parkowania w ciągu ulicy Odrzańskiej pomiędzy posesjami Odrzańska 10 i 12.
4. Wnioskuję o urządzenie parku kalistenicznego w Policach. Proponuję następujące lokalizacje:
– teren kompleksu sportowego OSiR przy Piaskowej 97
– „boisko” do piłki nożnej obok rampy na ul. Wróblewskiego
– teren kompleksu sportowego OSiR przy ul. Siedleckiej
– teren obok siłowni pod chmurką na terenie Białej Szkoły
– teren obok placu zabaw przy Budynkach Bankowa 9
5. Niedawno, przy pracach na pętli Police Rynek odkryto schron na Placu Chrobrego. Chcę zaproponować, by wykorzystać ten schron i udostępnić go do zwiedzania dla mieszkańców. Jeżeli tylko jest bezpieczny pod względem technicznym, można by go przekazać SKARBOWI za takim wskazaniem, by urządzono tam wystawę poświęconą historii Polic i udostępniono do zwiedzania mieszkańcom np. w soboty i niedziele.

6. W ostatnim czasie znów pojawił się problem zanieczyszczania lasu na styku z miastem. Co i rusz pojawiają się szlachetne inicjatywy mieszkańców, którzy samotnie lub w grupach, całkowicie dobrowolnie sprzątają las przylegający do ich osiedli. Wynoszą z lasu tony butelek po alkoholu i inne śmieci. Sam kilka razy zgłaszałem potężne zanieczyszczenie lasu w okolicach cmentarza na Tanowskiej. Działania zarówno Gminy jak i Lasów, niestety i tu powtarzam NIESTETY, ograniczają się jedynie do zbierania i wywożenia tych śmieci. To działanie cechuje BEZSILNOŚĆ. Dlatego chciałbym zaproponować rozważenie takiego działania, by, na przykład ze środków z funduszu antyalkoholowego sfinansować wspólne patrole Straży Miejskiej i Straży Leśnej, które by penetrowały najczęściej zanieczyszczane rejony na styku miasta i lasu i surowo karali za spożycie tam alkoholu i jego zanieczyszczanie.

 

Drugą ratę złożyłem elektronicznie:

Szanowny Panie Burmistrzu

Zwracam się z interpelacją w dwóch sprawach:

1 – Na skrzyżowaniu ulic Boh. Westerplatte i Bankowej jest problem z wyjazdem w ulicę Bankową skręcając w prawo. Zaparkowane przy ulicy Bankowej auta przy posesji nr 6 zasłaniają widok kierowcom skręcającym Boh. Westerplatte w Bankową. W związku z tym wnioskuję o ustawienie na tamtym skrzyżowaniu lustra, które poprawi widoczność i bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.

2 – Już dziś, 27 sierpnia, mieszkańcy posesji Zamenhofa 15 rozpoczęli stawianie płotu na swojej posesji. Gdy skończą niemożliwym stanie się przejście od starej Dąbrówki czyli z ulic Robotniczej, Odrzańskiej i Boh Westerplatte w kierunku Zamenhofa(do apteki i Farmera) i Wyszyńskiego (do Hosso) przejściem między garażami rozpoczynającym się pomiędzy posesjami Boh. Westerplatte 20 i 22, a kończącym się przy posesjach Zamenhofa 15 i 17. Z tego przejścia korzystają mieszkańcy starej Dąbrówki od kiedy pamiętam, a mieszkam tam ponad 40 lat. W związku z tym wnioskuję o rozpoczęcie prac na urządzeniem przejścia pomiędzy tymi ulicami wytyczonego w pzp.

Kategoria: Prace radnego

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. * oznacza pola, które trzeba wypełnić obowiązkowo

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.