Równanie ścieżek rowerowych

Powstaje sporo ścieżek rowerowych w Policach(ta do Trzebieży, ta wzdłuż ulicy Zamenhofa) oraz przygotowanie do zrobienia w 2019 roku łącznika pomiędzy ścieżką wzdłuż Wyszyńskiego, a ścieżką na Zamenhofa.

W związku z tym zwróciłem się do Pana Burmistrza, by na etapie projektowania i wykonywania ścieżek zadbano o to, by na skrzyżowaniach ścieżek z innymi drogami, krawężniki nie wystawały ponad nawierzchnię ścieżki rowerowej.

Oto treść mojego wystąpienia:

 Szanowny Panie Burmistrzu W związku z tym, że toczą się obecnie intensywne prace nad rozbudową sieci ścieżek rowerowych w Policach, mając w pamięci wnioski i opinie środowiska rowerzystów, zwracam się z apelem i prośbą, by zadbać o to, by w ciągu przebiegu ścieżek rowerowych było jak najmniej przeszkód i utrudnień jazdy rowerów. Głównie mam na myśli to, by w przypadku skrzyżowań ścieżki rowerowej z drogami, chodnikami uniknąć najazdów na podwyższone krawężniki. Choć przepisy budowlane określają, że krawężnik chodnika powinien wystawać ponad nawierzchnię ścieżki rowerowej od 0,14 do 0,18 m, to w imieniu rowerzystów wnioskuję, by zachować tu minimalne wartości określone przepisami, by przejazd dla rowerzystów był jak najbardziej komfortowy. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.