Równanie ścieżek rowerowych

Powstaje sporo ścieżek rowerowych w Policach(ta do Trzebieży, ta wzdłuż ulicy Zamenhofa) oraz przygotowanie do zrobienia w 2019 roku łącznika pomiędzy ścieżką wzdłuż Wyszyńskiego, a ścieżką na Zamenhofa.

W związku z tym zwróciłem się do Pana Burmistrza, by na etapie projektowania i wykonywania ścieżek zadbano o to, by na skrzyżowaniach ścieżek z innymi drogami, krawężniki nie wystawały ponad nawierzchnię ścieżki rowerowej.

Oto treść mojego wystąpienia:

 Szanowny Panie Burmistrzu W związku z tym, że toczą się obecnie intensywne prace nad rozbudową sieci ścieżek rowerowych w Policach, mając w pamięci wnioski i opinie środowiska rowerzystów, zwracam się z apelem i prośbą, by zadbać o to, by w ciągu przebiegu ścieżek rowerowych było jak najmniej przeszkód i utrudnień jazdy rowerów. Głównie mam na myśli to, by w przypadku skrzyżowań ścieżki rowerowej z drogami, chodnikami uniknąć najazdów na podwyższone krawężniki. Choć przepisy budowlane określają, że krawężnik chodnika powinien wystawać ponad nawierzchnię ścieżki rowerowej od 0,14 do 0,18 m, to w imieniu rowerzystów wnioskuję, by zachować tu minimalne wartości określone przepisami, by przejazd dla rowerzystów był jak najbardziej komfortowy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.