Trzeba coś zrobić z tymi światłami!

W mijającym tygodniu trzy razy byłem świadkiem sytuacji kiedy auta jadące ulicą Piaskową przy SP 8 przejeżdżały przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną na czerwonym. W jednym z tych przypadków kierowca otrąbił jeszcze dziecko przechodzące na przejściu.

Na szczęście nic się nie stało, a kierowca usłyszał kilka soczystych słów od świadków zdarzenia. To zdarzenie było w biały dzień, tuż po 12:00 godzinie,  pozostałe dwa przypadki miały miejsce po ciemku, wieczorem, gdy z przejścia korzystały osoby dorosłe. Auta bez zmniejszenia prędkości przejeżdżały to miejsce na czerwonym świetle.

Coś trzeba z tymi światłami zrobić!

Kierowcy nie zwracają uwagi na palące się czerwone światło. Nie dostrzegają go, nie wiedzą, że w tym miejscu jest sygnalizacja świetlna.

Zwróciłem się już z tym problemem do specjalistów w Urzędzie Miejskim. Będę jednak wdzięczny za podpowiedzi w jaki sposób lepiej oznakować to miejsce, by kierowcy zwracali na nie uwagę.

Póki nic złego się jeszcze nie wydarzyło… 

 

Jeden komentarz do “Trzeba coś zrobić z tymi światłami!”

  1. Ja osobiście uważam, że ta sygnalizacja świetlna znajduje się w nieodpowiednim miejscu. Znacznie więcej osób, w tym dzieci przechodzą przez jezdnię przy przystanku autobusowym, dana sygnalizacja od samego początku powinna się tam znaleźć. Na pewno bardziej byłaby respektowana przez kierowców jak i znacznie lepiej widoczna, co wpłynęło by to na bezpieczeństwo dzieci, które codziennie tam przechodzą, aby dość do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.