Trzeba coś zrobić z tymi światłami!

W mijającym tygodniu trzy razy byłem świadkiem sytuacji kiedy auta jadące ulicą Piaskową przy SP 8 przejeżdżały przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną na czerwonym. W jednym z tych przypadków kierowca otrąbił jeszcze dziecko przechodzące na przejściu.

Na szczęście nic się nie stało, a kierowca usłyszał kilka soczystych słów od świadków zdarzenia. To zdarzenie było w biały dzień, tuż po 12:00 godzinie,  pozostałe dwa przypadki miały miejsce po ciemku, wieczorem, gdy z przejścia korzystały osoby dorosłe. Auta bez zmniejszenia prędkości przejeżdżały to miejsce na czerwonym świetle.

Coś trzeba z tymi światłami zrobić!

Kierowcy nie zwracają uwagi na palące się czerwone światło. Nie dostrzegają go, nie wiedzą, że w tym miejscu jest sygnalizacja świetlna.

Zwróciłem się już z tym problemem do specjalistów w Urzędzie Miejskim. Będę jednak wdzięczny za podpowiedzi w jaki sposób lepiej oznakować to miejsce, by kierowcy zwracali na nie uwagę.

Póki nic złego się jeszcze nie wydarzyło… 

 

Jedna myśl w temacie “Trzeba coś zrobić z tymi światłami!”

  1. Ja osobiście uważam, że ta sygnalizacja świetlna znajduje się w nieodpowiednim miejscu. Znacznie więcej osób, w tym dzieci przechodzą przez jezdnię przy przystanku autobusowym, dana sygnalizacja od samego początku powinna się tam znaleźć. Na pewno bardziej byłaby respektowana przez kierowców jak i znacznie lepiej widoczna, co wpłynęło by to na bezpieczeństwo dzieci, które codziennie tam przechodzą, aby dość do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.