Za SP 8 powstanie grillowisko

W tegorocznym budżecie Gminy Police zaplanowane jest 200 tys. zł na realizację zadania „Budowa miejsc rekreacyjno-wypoczynkowcyh na polanie za SP 8 w Policach”. Teren za „ósemką” wzbogaci się o ciekawie zaprojektowane konstrukcje. Z wnioskiem o zagospodarowanie tego terenu już w 2011 wystąpili radni z PiS z Mariuszem Różyckim na czele. W roku 2012 pomysł odświeżył radny Andrzej Rogowski. Aby zatem oddać zasługi wszystkim uprawnionym, można powiedzieć, że obiekt powstanie na wniosek radnych z PiS i Gryfa. Koncepcja zakłada budowę miejsc na ognisko, grill oraz punty widokowe. Szczegóły na rysunku poniżej. Zadanie będzie realizowane etapami, w tym roku powstanie część z zaplanowanych urządzeń.

Rys ZAGO-4 Koncepcja zagospodarowania terenu

5 komentarzy do “Za SP 8 powstanie grillowisko”

 1. Może lepiej te pieniądze przeznaczyć na odrestaurowanie polickiej Ścieżki Zdrowia? Do dzisiaj urzędnicy gminni się nią chwalą na swojej stronie internetowej. A Pan radny to niewidomy? Nie mieszka w Policach? Nie widzi ile pieniędzy poszło w błoto. Warto się przebiec, zanim się wpadnie na kolejny „genialny” pomysł, jak wywalić nie swoją kasę na projekt zdany na porażkę. Może się założymy? A gdzie pieniądze na utrzymanie i na konserwację tego wszystkiego. Gdzie pieniądze na stróżów, którzy będą kontrolować niekontrolowane „chlanie” na łonie natury. A prawo nadal nie pozwala w miejscu publicznym. Wracając do ścieżki zdrowia – przecież tam już są miejsca do grilowania. Mięsiwa nam zabraknie w Policach na te wszechobecne grilowania. A może Pan Radny naprawdę nie widzi większych problemów w Policach? Szkoda. Pozdrawiam.

  1. Panie Henryku. Jestem zwykłum obywatelem tego (Police) miasta i pomysłodawcą grillowiska. Tak, jak Pan dostrzegam te i inne problemy naszego życia codziennego, którego to właśnie jest (taką miałem ja mnie podobni potrzebę) m.in. grillowisko w pojęciu szarokim. Pomysł zrodził się z potrzeby chwili gdyż w naszym mieście nigdzie, ale to nigdzie nie ma KULTURALNEGO miejsca na ognisko, grill czy inne spotkanie w gronie znajomych – przyjaciół, na łonie natury. Takie spontaniczne, po pracy. Pewnie Pan ma działeczkę (to nie przytyk, lecz zaleta) gdzie może Pan i inni Pańscy znajomi się spotkać, lecz nie wszyscy, ba mniemam, że większość Policzan nie ma takowej możliwosci. A może nie chce mieć? Cóż złego jest w tym pomyśle? Wspomniał Pan o finansach i innych potrzebach – ważniejszych Pana zdaniem – owszem są takie. To kwestia postrzegania i oceny. Każdy ma jakieś potrzeby… Co do „niekontrolowanego chlania na łonie natury” to sądzę, ze się Pan zagalopował w ocenie obywateli – mieszkańców Polic i ich Pan obraził. Proszę przejechać sie do Szczecina na Głębokie i zobaczyć to „chlanie” na tamtejszych, podobnych miejscach biesiadowania. Czasem nie można tam przysłowiowej szpilki włożyć, bo jest tyle RODZIN Z DZIEĆMI bawiących się przy ognisku. nie wspomnę, o rowerzystach itp.
   Cieszę sie, że nasi Radni słuchają zwykłych obywateli i distrzegają także „takie” problemy. Pozdrawiam
   Ps. A może Pan także coś zgłosi Rzdnym do oceny dla dobra i pożytku wszyskich mieszkańców, nie niszcząc i krytykując przy tym pomysłów i pracy innych?

 2. Szanowny Panie Henryku jeżeli ma Pan wątpliwości co do dostrzegania przeze mnie problemów w gminie, to zachęcam do bardziej wnikliwej lektury mojej strony, szczególnie działu „Prace radnego”. Zapewniem, że mam świadomość, że jest jeszcze wiele do nadrobienia w naszej gminie.
  Pozdrawiam

 3. Odpowiedź godna polityka, czyli nic nie wnosi i nie wyjaśnia w powyższym temacie. Tematem jest – przypomnę – „powstanie grillowiska za SP8”.
  Wniknąłem – jak Pan zachęca – w lekturę strony. Przyznam, że rewelacji tam nie widzę. Ot, taki pamiętnik młodej pensjonarki. Wszystko ładnie zarejestrowane. Problemów nie zauważono. Pozdrawiam.

 4. Szanowny Panie Henryku. Skoro mnie Pan zdyscyplinował to jeszcze słowo o grillowisku. Zapewne zauważył Pan, że nie jestem w gronie pomysłodawców, choć nie wypieram się poparcia pomysłu. Wnioskodawcy dowodzili, że ten pomysł wychodzi na przeciw oczekiwaniom wielu Policzan i jest odpowiedzią na wiele głosów postulujących wykonanie takiego obiektu rekreacyjnego. Ja sam, publikując informację o tym projekcie, spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na ten temat.
  Odnośnie ścieżki edukacyjnej(ścieżki zdrowia), dobrze ponad 10 lat temu, jeszcze zanim zostałem radnym, przez pewien czas opiekowałem się ścieżką edukacyjną i wiem doskonale jak ciekawa i bogata ona była i jak ogromna była skala jej dewastacji każdego roku. Pamiętam, że gdzieś około 2004-2006 roku, w dwóch kolejnych latach trzeba ja było odbudowywać praktycznie od zera, tak bardzo była niszczona i rozkradana. Zapewne to sprawiło, że ścieżka w pewnym momencie po prostu umarła śmiercią naturalną i zostało po niej ledwie kilka śladów.
  Czy grillowisko podzieli los ścieżki? Ten scenariusz nie jest wykluczony. Ale może fakt, że teren jest oświetlony, monitorowany kamerami w szkole, że obok powstanie w przyszłym roku pętla autobusowa – sprawi, ze jednak te budowle uchowają się przed działalnością wandali.

  PS – Skoro Pan stwierdził, że na mojej stronie brak jest dotknięcia problemów, to proszę czasem zajrzeć do „pamiętnika młodej pensjonarki”(bardzo oryginalne i pełne humoru porównanie)i napisać o tym, co Pan uznaje za problemy. Chętnie zapoznam się z Pana opiniami.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.