Zaczyna się coś bardzo ważnego

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej staje się faktem. Na polickiej stacji pojawiły się materiały do remontu linii kolejowej. Tworzenie SKM rusza.

 

Przyznaję, że na samym początku nie byłem entuzjastą tego projektu. Miałem wiele wątpliwości, nie przekonywały mnie założenia i propozycje konsultantów przygotowujących koncepcję SKM. Uczestnicząc w wielu spotkaniach na etapie planowania i konsultacji studium wykonalności dorobiłem się nawet łatki hamulcowego.

Jednak w pewnym momencie, spojrzałem na ten projekt przez pryzmat jego atrakcyjnością dla moich dzieci i zacząłem się do niego coraz bardziej przekonywać. Dziś jestem jego entuzjastą i liczę na to, że Policzanie polubią SKM.

Na polickiej stacji pojawił się pociąg z szynami, obok na placu zwożone są betonowe podkłady kolejowe. To już namacalny dowód na to, że modernizacja linii kolejowej rusza.

W najbliższym czasie postaram się opublikować zakres planowanych inwestycji infrastrukturalnych w Policach, powstanie nowa droga, kilka rond, kilka parkingów.

 

Zakres(ze strony skm.szczecin.pl)

Planowana jest przebudowa lub modernizacja linii kolejowych o dł. 23,75 km, budowa zintegrowanych węzłów i przystanków z parkingami P&R i B&R (windy, podjazdy dla osób niepełnosprawnych) i urządzeniami dot. integracji transportu (biletomaty/kasowniki).

Projekt realizowany będzie zgodnie z zapisami Umowy Partnerstwa zawartej pomiędzy SSOM, Woj. Zachodniopomorskim, PKP PLK S.A., Gm. M. Szczecin, Gm. M. Stargard oraz gm.: Goleniów, Gryfino, Kobylanka, Police i Stargard.

Każdy partner będzie właścicielem infrastruktury powstałej w ramach realizacji Projektu w części przez siebie realizowanej.
Finanse (kwoty brutto w PLN)
Planowane koszty finansowe 741 mln PLN
Wartość dofinansowania 512 mln PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.