Zimą o nasadzeniach

Idąc za wnioskiem, jaki wpłynął do mnie od mieszkańców ulicy Zamenhofa, zwróciłem się do Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach zapytaniem, czy możliwe jest posadzenie na wyremontowanej Zamenhofa magnolii.

Otrzymałem odpowiedź, która zamieszczam poniżej:

Witam Panie Grzegorzu,

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 06.11.2018 r. informuję, że zawarty w nim postulat mieszkańców ul. Zamenhofa nie będzie mógł być zrealizowany.

Wniosek mieszkańców konsultowaliśmy ze specjalistami branży zieleniarskiej. Według fachowców magnolia jest jednym z gatunków drzew, które nie nadają się do nasadzeń w charakterze zieleni przydrożnej. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że żadna z nasadzonych przy ul. Zamenhofa magnolii nie przyjęłaby się.

Drzewa te wymagają nasłonecznionych, osłoniętych od wiatru, zacisznych stanowisk, oraz żyznej, kwaśnej gleby. Jest to gatunek doskonale nadający się do przydomowych ogrodów, lecz nie do szpalerów drzew przydrożnych.

Nasadzenia zastępcze przy ul. Zamenhofa wykonane zostaną zgodnie z projektem nasadzeń zastępczych, opracowanym w ramach projektu przebudowy ulicy Zamenhofa (w załączeniu).

Jest to przemyślany projekt, który zyskał akceptację Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Policach w postaci decyzji administracyjnej zezwalającej na wycinkę drzew i zatwierdzającej plan nasadzeń zastępczych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.