Zimowa interpelacja

Trudno rozstrzygać, czy „legendarni drogowcy” kolejny raz dali się zaskoczyć zimie, czy nie? Faktem jest jednak, że po dwóch tygodniach od czasu, kiedy spadł śnieg, w niektorych częściach miasta widać, że nie wszędzie we własciwy sposób dociera „Akcja zima”.

 

 

 

 

Złożyłem dziś do Burmistrza interpelację w tej sprawie. Ulice na osiedlu Dąbrówka oczywiście nie są najważniejsze w mieście i maja „nastą” kategorię odsnieżania.. Ale nawet to nie uzasadnia braku porządnego odsnieżenia przez dwa tygodnie, od kiedy spadł śnieg. Co jakis czas „dosypuje” nieco świeżego puchu. Przykrywa on zlodowaciałą skorupę, jaka sie utworzyła na tych ulicach i potęguje niebezpieczeństwo. Szczególnie ważne jest to na ulicy Robotniczej, gdzie codziennie dziesiątki samochodów dowozi małe dzieci do przedszkola i żłobka.

Poniżej interpelacja i zdjęcia.

interpelacja

 

 

 

Jeden komentarz do “Zimowa interpelacja”

  1. Panie Grzegorzu, fakt okolice ul. Odrzańskiej, Robotniczej nie są w ogóle odśnieżone a pośniegowa breja sprawy sprawy nie ułatwia…. Poruszanie się w takich warunkach zarówno przez pieszych jak i tych mobilnych, wiem mam tam teściów i często przejeżdżam tą trasą, ba, sama tam przez jakiś czas mieszkałam i wiem że przedarcie się przez te ulice jest bardzo dużym wyzwaniem… Trans-net w ogóle w te okolice nie zagląda… Panie Grzegorzu proszę sobie wyobrazić bądź przejść się z psiakiem na spacer na ul. Przyjaźni – od deptaku po sam wieżowiec. Osoby mniej sprytne mogą wybić sobie na tej trasie zęby nie mówiąc o poskładaniu się pod wpływem obecnie panującego lodu.. Nie rozumiem jednego… miasto wywala naprawdę ogromne sumy na akcję zimę i odśnieżanie miasta odśnieżania praktycznie nie widać… Moje odczucia są następujące, pracownicy ww. firmy popijają kawkę w swojej siedzibie, działają tylko na poważne zgłoszenie i bunt mieszkańców, my obywatele też za to płacimy chcąc czy też nie. Od paru dni poważnie nie padało więc roboty w Trans-necie nie mają… czy tak ciężko jest ruszyć tyłki z fotela i ogarnąć te mniejsze uliczki? Ja rozumiem że główne trasy jak przy ul. Tanowskiej i trasa do centrum (Szosa Polska) są najważniejsze, ale do diabła akurat tam jest najmniejszy ruch pieszych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.