Zmiany rozkładu jazdy na LS – konsultacje

Planowane są dwie zmiany w rozkładzie jazdy Linii Samorządowej. Pierwsza jest już zatwierdzona i wejdzie w życie od 3 marca 2014 roku. Dotyczy dodatkowego podjazdu do Drogoradza. Druga dotyczy zmiany godziny odjazdu autobusu z Trzebieży w dni powszednie. Ta zmiana jest jeszcze na etapie konsultacji.

Pierwsza zmiana

Od dnia 3 marca autobus Linii Samorządowej odjeżdżający z Kingi o godzinie 18:05 będzie miał podjazd do Drogoradza. W związku z tym przejazd do Trzebieży wydłuży się o około 8 minut. Autobus w Drogoradzu będzie o godzinie 18.35.

Zmiana dotyczy tylko dni powszednich.

O zmianę wnioskowała Rada Sołecka w Drogoradzu na prośbę mieszkańców tej miejscowości. Pan Burmistrz Władysław Diakun wyraził zgodę na wprowadzenie tej zmiany.

Druga zmiana

Druga zmiana jest obecnie na etapie konsultacji. Wnioskowali o nią mieszkańcy Trzebieży.

Proponowana zmiana polega na przyspieszeniu odjazdu autobusu z przystanku Trzebież Mała w kierunku Polic w dni powszednie z godziny 7:05 na godzinę 6:50(przyjazd na przystanek Kinga 7:32 zamiast 7:37).

Oprócz realizacji postulatu mieszkańców Trzebieży, dzięki tej zmianie uda się uzyskać skomunikowanie z innymi liniami autobusowymi:

Linia 101 w Jasienicy(kierunek Plac Rodła) – o godzinie 7:24(obecnie autobus LS przyjeżdża na przystanek Jasienica Pętla o godz. 7:30)

Linia 103 Police Rynek(kierunek Głębokie) – o godzinie 7:31(obecnie autobus LS przyjeżdża na przystanek Police Rynek o godz. 7:39

Ewentualne wprowadzenie zmiany rozkładu planowane jest od 3 marca 2014 roku. Pan Burmistrz zwrócił się o wyrażenie opinii na temat proponowanej zmiany do rad sołeckich i rad osiedli obejmującej zasięgiem terytorialnym trasę Linii Samorządowej.

Proszę o wyrażanie opinii na temat proponowanej zmiany, gdyż może ona dotyczyć dużej ilości pasażerów podróżujących o tej porze z Trzebieży do Polic, w tym uczniów jadących do szkoły w Policach.

Opinie można wyrazić w komentarzu do wpisu lub mailem na adres grzegorz.ufniarz@interia.pl

8 komentarzy do “Zmiany rozkładu jazdy na LS – konsultacje”

 1. Proponuję 6.45 zamiast 6.50,za długo jeżdżę LS i według mnie tak będzie bezpieczniej dla pasażerów. Mniej stresu czy 101 lub 103 poczeka czy nie, zwłaszcza, że LS nie zawsze stratuje punktualnie, nie zawsze. Zmiana w każdym razie bardziej korzystna.

 2. Dzięki za opinię. Może być kłopot z 6:45, bo o ile pamiętam autobus kursem z Polic ma przyjazd na pętlę w Trzebieży 6:49.
  Zakładam, ze nie będzie miał postoju i od razu będzie startował do Polic.
  Ale mamy zapas około 10 minut na te 101 i 103, więc powinno się to w miarę płynnie spinać nawet w przypadku drobnych opóźnień.
  Pozdrawiam

 3. JEŻELI PROPONUJE SIĘ ZMIANY LS TO POSTANOWIŁAM I JA DOŁOŻYĆ SWOJĄ PROPOZYCJĘ, OTÓŻ BARDZO BRAKUJE AUTOBUSU O GODZ. 20-TEJ. KOŃCZĘ PRACĘ I NIESTETY CZEKAM AŻ GODZINĘ ŻEBY SIĘ DOSTAĆ DO POLIC. MYŚLĘ,ŻE WIELU PASAŻERÓW TEŻ SKORZYSTAŁOBY Z TEGO DODATKOWEGO KURSU

 4. Mieszkam w Uniemyślu. Szkoda że rozkład został tak zmieniony, dużo osób z Niekłończycy, Uniemyśla, Trzebieży narzeka ponieważ mają do szkoły na 8:00 , a w Policach są już wcześniej- 8:20 i muszą czekać. Gdyby był jeszcze autobus np. o 7:20 z Trzebieży byłoby świetnie. Szkoda ze nie ma takiego autobusu :((((

 5. Ja też uważam, że zmiana poranna o godz. 7.05 z Niekłończycy jest za wcześnie bo uczniowie są w szkole już o 7.20….a to duża różnica jest jak lekcje na godz. 8. Zmiana totalnie nie w interesie uczniów.

 6. Prosze mi podpowiedzieć jak mają dojechać uczniowie z Trzebieży do Szczecina na Hoża czy dalej jak lekcję zaczynają się od 7.50 Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przeważnie uczą się w Szczecinie i oni nie mają jak dostać się do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.