Grzegorz Ufniarz

mam coś do zrobienia

Zmiany rozkładu jazdy na LS – konsultacje

Planowane są dwie zmiany w rozkładzie jazdy Linii Samorządowej. Pierwsza jest już zatwierdzona i wejdzie w życie od 3 marca 2014 roku. Dotyczy dodatkowego podjazdu do Drogoradza. Druga dotyczy zmiany godziny odjazdu autobusu z Trzebieży w dni powszednie. Ta zmiana jest jeszcze na etapie konsultacji.

Pierwsza zmiana

Od dnia 3 marca autobus Linii Samorządowej odjeżdżający z Kingi o godzinie 18:05 będzie miał podjazd do Drogoradza. W związku z tym przejazd do Trzebieży wydłuży się o około 8 minut. Autobus w Drogoradzu będzie o godzinie 18.35.

Zmiana dotyczy tylko dni powszednich.

O zmianę wnioskowała Rada Sołecka w Drogoradzu na prośbę mieszkańców tej miejscowości. Pan Burmistrz Władysław Diakun wyraził zgodę na wprowadzenie tej zmiany.

Druga zmiana

Druga zmiana jest obecnie na etapie konsultacji. Wnioskowali o nią mieszkańcy Trzebieży.

Proponowana zmiana polega na przyspieszeniu odjazdu autobusu z przystanku Trzebież Mała w kierunku Polic w dni powszednie z godziny 7:05 na godzinę 6:50(przyjazd na przystanek Kinga 7:32 zamiast 7:37).

Oprócz realizacji postulatu mieszkańców Trzebieży, dzięki tej zmianie uda się uzyskać skomunikowanie z innymi liniami autobusowymi:

Linia 101 w Jasienicy(kierunek Plac Rodła) – o godzinie 7:24(obecnie autobus LS przyjeżdża na przystanek Jasienica Pętla o godz. 7:30)

Linia 103 Police Rynek(kierunek Głębokie) – o godzinie 7:31(obecnie autobus LS przyjeżdża na przystanek Police Rynek o godz. 7:39

Ewentualne wprowadzenie zmiany rozkładu planowane jest od 3 marca 2014 roku. Pan Burmistrz zwrócił się o wyrażenie opinii na temat proponowanej zmiany do rad sołeckich i rad osiedli obejmującej zasięgiem terytorialnym trasę Linii Samorządowej.

Proszę o wyrażanie opinii na temat proponowanej zmiany, gdyż może ona dotyczyć dużej ilości pasażerów podróżujących o tej porze z Trzebieży do Polic, w tym uczniów jadących do szkoły w Policach.

Opinie można wyrazić w komentarzu do wpisu lub mailem na adres grzegorz.ufniarz@interia.pl

Kategoria: Prace radnego

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. * oznacza pola, które trzeba wypełnić obowiązkowo

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.