Aleksander Doba u Prezydenta RP

Olek 2Dziś nasz wielki podróżnik i Honorowy Obywatel Gminy Police Aleksander Doba spotkał się z Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim. Pan Prezydent odznaczył Pana Olka Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i podarował Flagę Polski z certyfikatem.

Olek3

Ze zdjęć wynika, że oprócz oficjalnego udekorowania, Pan Olek wraz z żoną Panią Gabrysią spędzili czas przy kawie w rozmowie z prezydencką parą. Jak widać Pan Olek miał sposobność opowiedzieć o swoich przygodach podczas wypraw transatlantyckich.

Składam Panu Aleksandrowi ponownie Wielkie Gratulacje i przekazuję słowa podziwu dla Jego wyczynów podróżniczych.

Olek1

Order Odrodzenia Polski, Polonia Restitutadrugie pod względem precedencji polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego), nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej ustawą z dnia 4 lutego 1921 jako najwyższe odznaczenie państwowe po Orderze Orła Białego[1]. Na straży honoru Orderu stoi Kapituła Orderu.

order

Noszony na czerwonej wstędze z białymi pasami po bokach, przez prawe ramię (w I klasie), na szyi (w II i III klasie) lub na lewej stronie piersi (IV i V klasa).

W precedencji orderów i odznaczeń Order Odrodzenia Polski występuje po Orderze Orła Białego oraz Orderze Wojennym Virtuti Militari, a przed Orderem Krzyża Wojskowego, Orderem Krzyża Niepodległości i Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło Wikipedia

Zdjęcia pochodzą z oficjalnego profilu B. Komorowskiego na FB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.