Dlaczego tym razem bez wybiegów dla psów?

W ostatnim czasie kilka razy zapytano mnie – dlaczego w tej edycji Polickiego Budżetu Obywatelskiego nie ma wniosku o budowę wybiegów dla psów w Policach.

Takie wnioski w przeszłości składałem już dwukrotnie, jak dotąd bez sukcesów.

 

Wiem, że wiele osób jest zainteresowanych urządzeniem w Policach wybiegów dla psów. Moje wnioski do PBO zyskiwały zwykle około 200 głosów. Dlatego czuję się zobowiązany, by wyjaśnić dlaczego tym razem tego wniosku nie ma.

Przyznaję otwarcie, brak tego wniosku w obecnej edycji PBO jest moją świadomą decyzją.

  1. „Przyjazny zakątek” priorytetem

Postanowiłem, że inny wniosek, którego jestem autorem(choć w tym roku nie wnioskodawcą z powodu zmiany przepisów). Postanowiłem skupić całą energię na projekcie „Przyjazny Zakątek na Starej Dąbrówce”. Ten projekt jest w PBO, już na niego można głosować, do czego gorąco zachęcam – ma numer 12.

 

             2. Kłopot z lokalizacjami

Zrobił się trochę kłopot z lokalizacjami wybiegów. Ta w Parku Staromiejskim nie budzi wielu kontrowersji. Kolejna, na Skwerze Jana Pawła, już tak. I choć wiem, że  akcja torpedująca tę lokalizację była raczej próbą dyskredytacji mnie, a nie samego pomysłu, to jednak wolę tę kontrowersję wyjaśnić.

Inna lokalizacja – polana na Bursztynowej – niestety całkiem wypadła z powodów formalnych.

             3. Trzeba skonsultować nowe lokalizacje

Taki mam zamiar, dlatego w najbliższych dniach uruchomię ankietę, z którą zwrócę się do Policzan z prośbą o skonsultowanie lokalizacji dla wybiegów dla psów.

             4. Może jednak najpierw „gminny” wybieg, a potem „obywatelskie”?

Tu też mam wątpliwość. Bo może lepiej spróbować powalczyć o środki i urządzić jeden wybieg, pokazać :Policzanom jak on wygląda i jak się z niego korzysta. Być może gdy zobaczą, łatwiej będzie przeforsować kolejne już za pośrednictwem PBO?

             5. Przepisy ułatwią

Nowe przepisy nakładające restrykcyjne kary za wyprowadzanie psów bez smyczy i kagańca, mogą pomóc w urządzaniu wybiegów dla psów. I być może w tym świetle w przyszłorocznej edycji PBO łatwiej będzie znaleźć poparcie dla projektu zakładającego urządzenie dwóch-trzech takich wybiegów???

 

Powyższe punkty przedstawiają moje wątpliwości, przemyślenia i nadzieje związane z urządzeniem wybiegów dla psów w Policach. Nie składam broni, nadal chcę o nie zawalczyć. Już dziś się zobowiązuję, że w przyszłorocznej edycji PBO taki wniosek(choć nie złożony bezpośrednio przeze mnie, bo regulamin PBO zabrania radnym składania swoich projektów) się pojawi. Tymczasem proszę o pomoc i udział w konsultacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.