Wyniki ankiety w sprawie Głębokiego

Na początku listopada przeprowadziłem konsultacje społeczne w formie ankiety internetowej na Facebooku. Zapytałem Policzan o ich opinie na temat organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy Jeziorze Głębokie. Od czasu wprowadzenia na tym skrzyżowaniu minironda, wydłużył się czas podróży z Polic do Szczecina przez Głębokie, a korki spowodowane minirondem sięgają rano aż do polickiej części Pilchowa.

W ankiecie głosy oddało 368 osób, a 81% uczestników ankiety postuluje przywrócenie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.

 

Zgodnie z tym, co deklarowałem podejmując badanie tego tematu, wyniki ankiety wraz z wnioskami przesłałem do Burmistrza Polic i Prezydenta Szczecina:

Police, 2018-11-17

Burmistrz Polic
Police
ul. Batorego nr 3 

Szanowny Panie Burmistrzu

Chciałbym prosić, by zwrócił Pan uwagę na problem, który codziennie dotyczy sporej grupy mieszkańców naszej Gminy, jeżdżących do Szczecina przez Głębokie.

Na skrzyżowaniu przy Jeziorze Głębokie wprowadzono zmianę w organizacji ruchu, tworząc minirondo i likwidując sygnalizację świetlną. Spowodowało to znaczący spadek przepustowości skrzyżowania na kierunku Police- Szczecin Wojska Polskiego. Wydłużyły się korki przed tym skrzyżowaniem oraz czas podróży z Polic do centrum Szczecina przez Głębokie.

Dziesiątki Policzan jadących do pracy, do szkoły, do szpitala, każdego dnia, denerwuje się stojąc rano w korku sięgającym zwykle polickiej części Pilchowa. Badając ten problem, przeprowadziłem w internecie w dniach 5-15 listopada konsultacje społeczne w formie ankiety. W ankiecie swoje głosy oddało 368 osób. 81% wskazało konieczność przywrócenia na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej.

Zwracam się do Pana Burmistrza o zbadanie tej sprawy i ewentualne skierowaniu postulatu do Prezydenta Szczecina, by do czasu remontu tego skrzyżowania, przywrócono organizację ruchu z sygnalizacją świetlną. Informuję, iż wyniki moich konsultacji przesłałem do Pana Piotra Krzystka, Prezydenta Szczecina.

Z poważaniem

Grzegorz Ufniarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.