Dwa wnioski z okolic Kresowej, Korczaka i Wspólnej

W ostatnim czasie dotarli do mnie mieszkańcy osiedla przy ulicach Kresowej, Korczaka i Wspólnej z dwoma problemami, dostępu do szkoły i ruchu na ulicy Korczaka i Kresowej.  Przeanalizowałem te sprawy i postanowiłem zwrócić się do Burmistrza z wnioskiem o analizę problemu i ewentualne wprowadzenie zmian

Sprawa pierwsza – SZKOŁA

Złożyłem wniosek aby obszar ulic Kresowej, Korczaka i Wspólnej przypisać do rejonu Szkoły Podstawowej nr 3. Obecnie ta cześć osiedla przypisana jest do SP 8. Tu argumenty są nie tylko geograficzne ale też i dotyczą bezpieczeństwa. Po pokonaniu ulicy Piłsudskiego, droga, np. z Kresowej do SP 3 jest dużo łatwiejsza i bezpieczniejsza, niż droga do SP 8.

Sprawa druga – przejazd ulicą Korczaka

Obecnie ulica ta na odcinku od Piłsudskiego do bramy SOSW jest jednokierunkowa. Taki układ jest moim zdaniem słuszny i podyktowany był problemami z parkowanie aut przez pracowników i interesantów sądu. Powstał nawet specjalny parking dla interesantów sądu, by zmieścić wszystkie samochody.

Wobec niedawnych informacji o tym, iż sąd prawdopodobnie zostanie z tamtego miejsca przeniesiony, otwiera się na nowo sprawa organizowania tam ruchu samochodowego. Mamy tam szeroki chodnik, który zapewnia bezpieczne przemieszczanie się pieszym i osobom na wózkach dla niepełnosprawnych. Natomiast ruch jednokierunkowy poważnie utrudnia życie mieszkańcom ulicy Wspólnej oraz, w konsekwencji ulicy Kresowej.

Dlatego zwróciłem się, by przywrócić na Korczaka ruch dwukierunkowy. Sądzę, że potrzeby parkowania aut spełni pusty parking po sądzie(dotyczy to pracowników szkoły i ośrodka Senior+). Ewentualnie, przy obydwu instytucjach można zrobić po jednym miejscu postojowym typu  Kiss&Ride.

W swoich wnioskach do Burmistrza zadeklarowałem ,że mogę przeprowadzić szerokie konsultacje ze społecznością tej części Polic w ramach swojej akcji „Spotkajmy się na podwórku”. Jeżeli będzie taka potrzeba, zrobię to z przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.