Urodziny Polskich Polic

W środowe popołudnie, w gościnnych progach Kawiarenki „Pożyteczni” spotkałem się z zacnym gronem historyków, regionalistów, pasjonatów historii Polic oraz Burmistrzem Władysławem Diakunem. Celem spotkania było wypracowanie wspólnego poglądu w sprawie ustalenia wiążącej daty kiedy Police stały się Polskie.

W spotkaniu, oprócz wspomnianego wcześniej Burmistrza, udział wzięli również Kamilla Turzyńska, Andrzej Kowalik, Witold Stefański , Jan Antoni Kłys, Wiesław Gaweł, Bartosz Sitarz, Dominik Wołyński, Marcin Kowalik (Łukasz Socha, z ważnych powodów, niestety nie dotarł).

 

W trakcie moderowanej przeze mnie dyskusji w niezwykle przyjemnych okolicznościach przyrody i przy wsparciu wspaniałości serwowanych w Kawiarence (to miejsce stało się moim stałym punktem spotkań) starły się poglądy, wizje poparte intuicyjnymi przekonaniami z jednej i twardymi dokumentami źródłowymi z drugiej strony.

W efekcie, udało się wypracować stanowisko, z którym, co najważniejsze, zgodzili się wszyscy.

Jest to pierwszy krok, w kierunku ustanowienia dnia Urodzin Polskich Polic. Idei, o której od kilku miesięcy dyskutujemy z Burmistrzem Władysławem Diakunem.

Dziękuję zacnemu gronu za przyjęcie zaproszenia i udział w tej wspaniałej dyskusji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.