Inwestycje 2017 cz. II – drogi, rowery, autobusy

Za tydzień sesja Rady Miejskiej, na której przyjmowany będzie projekt budżetu Gminy Police na rok 2017. W cyklu wpisów chcę przybliżyć jakie są plany inwestycyjne na przyszły rok. Na inwestycje w 2017 roku zaplanowane jest ponad 47,5 miliona złotych, z tego niemal połowa, bo ponad 21 milionów to wsparcie środkami zewnętrznymi, głównie z UE.

Wiadukt na ul. Kuźnickiej – 9 mln złotych

Jest to ważny i strategiczny punkt na mapie drogowej Gminy Police. Istotny z punktu widzenia obsługi Zakładów oraz wobec rozpoczynającej się budowy nowej fabryki PDH.

sciezka-rowerowa

Ścieżka rowerowa ZCH – Jasienica – 750 tys zł

To kolejny etap budowy ścieżki rowerowej do Trzebieży. Oprócz wykonania tego odcinka, wykonywany będzie projekt techniczny kolejnego odcinka Jasienica-Trzebież.

Remont ścieżki rowerowej na ul. Rurowej – 250 tys.

Decyzja o remoncie odcinka ścieżki rowerowej od Roweckiego do Tanowskiej podyktowana jest złym stanem tego szlaku.

Przebudowa ulicy Warszewskiej w Pilchowie – 2,5 mln zł

W zakres robót wchodzi nowa nakładka, chodniki, odwodnienie i infrastruktura podziemna.

przejscie3

Remont wiaduktu w Mścięcinie – 1 mln złotych

To wsparcie dla Powiatu Polickiego, który jest właścicielem wiaduktu. Jest to pierwszy etap prac nad modernizacją tej głównej drogi do Szczecina. Po wiadukcie nastąpi modernizacja asfaltu aż do ul. Kościelnej w Przęsocinie. Trzeci etap przewiduje budowę ronda na skrzyżowaniu Woj. Polskiego, Dębowej, Piłsudskiego i Asfaltowej. Gmina Police dokłada się do tego projektu.

Budowa pętli autobusowej dla 107 – 3,9 mln

Pętla powstanie na terenie dzisiejszego piaskownika za budynkiem SM Odra w kierunku Siedlic. Będzie to węzeł przesiadkowy z postojem Taxi, parkingiem dla rowerów i oczywiście końcowy przystanek dla linii 107, F. Autobusy znikną spod Kingi, a główny ciężar wymiany pasażerów przejmą dzisiejsze przystanki Police Osiedle Chemik, które tez będą przebudowane(powiększone).

7 komentarzy do “Inwestycje 2017 cz. II – drogi, rowery, autobusy”

 1. Czy jest przewidziany remont chodnika i poprowadzenie ścieżki wzdłuż ulicy Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul.Wyszyńskiego do ul.Tanowskiej? Stan chodnika jest fatalny.

 2. Ulica Piłsudskiego jest drogą powiatową. Ewentualny remont tego odcinka chodnika powinien znaleźć się w budżecie powiatu, nie gminy.
  Ale przyznaję Pani rację, że ten chodnik jest idealny tylko do usypiania dzieci w wózkach(moja córcia zawsze tam zasypia od wstrząsów), w każdym innym zakresie nie spełnia żadnych przyzwoitych norm.

  1. Dziękuję za odpowiedź. Faktycznie chodnik spełnia „wszystkie normy” do usypiania dzieci. 🙂 Może Pan wie do kogo konkretnie można ten problem zgłosić?
   Pozdrawiam

   1. Już się sprawą zająłem. Zaraz po Pani sygnale. Ale nie gwarantuję, że sprawa się szybko załatwi. Powiat na nadmiar kasy nie cierpi, a potrzeb jest mnóstwo. Pozdrawiam

    1. Dziękuję! Może akurat uda się rozwiązać ten problem i powiat wyskrobie „zaskórniaki” na ten cel :).

 3. Jaki jest sens budowy postoju taxi pod lasem? I tak wszyscy będą wysiadać na przystankach Osiedle Chemik, a nie na nowej pętli (no chyba, że w trakcie Dni Polic)

 4. Po ostatniej naszej wymianie informacji na temat chodnika i poprowadzenie ścieżki wzdłuż ulicy Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul.Wyszyńskiego do ul.Tanowskiej minęło już pół roku i niestety nic się w tej sprawie nie dzieje. Co można zrobić aby poprawić stan tego odcinka komunikacyjnego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.