Grzegorz Ufniarz

mam coś do zrobienia

Inwestycje 2017 cz. II – drogi, rowery, autobusy

Za tydzień sesja Rady Miejskiej, na której przyjmowany będzie projekt budżetu Gminy Police na rok 2017. W cyklu wpisów chcę przybliżyć jakie są plany inwestycyjne na przyszły rok. Na inwestycje w 2017 roku zaplanowane jest ponad 47,5 miliona złotych, z tego niemal połowa, bo ponad 21 milionów to wsparcie środkami zewnętrznymi, głównie z UE.

Wiadukt na ul. Kuźnickiej – 9 mln złotych

Jest to ważny i strategiczny punkt na mapie drogowej Gminy Police. Istotny z punktu widzenia obsługi Zakładów oraz wobec rozpoczynającej się budowy nowej fabryki PDH.

sciezka-rowerowa

Ścieżka rowerowa ZCH – Jasienica – 750 tys zł

To kolejny etap budowy ścieżki rowerowej do Trzebieży. Oprócz wykonania tego odcinka, wykonywany będzie projekt techniczny kolejnego odcinka Jasienica-Trzebież.

Remont ścieżki rowerowej na ul. Rurowej – 250 tys.

Decyzja o remoncie odcinka ścieżki rowerowej od Roweckiego do Tanowskiej podyktowana jest złym stanem tego szlaku.

Przebudowa ulicy Warszewskiej w Pilchowie – 2,5 mln zł

W zakres robót wchodzi nowa nakładka, chodniki, odwodnienie i infrastruktura podziemna.

przejscie3

Remont wiaduktu w Mścięcinie – 1 mln złotych

To wsparcie dla Powiatu Polickiego, który jest właścicielem wiaduktu. Jest to pierwszy etap prac nad modernizacją tej głównej drogi do Szczecina. Po wiadukcie nastąpi modernizacja asfaltu aż do ul. Kościelnej w Przęsocinie. Trzeci etap przewiduje budowę ronda na skrzyżowaniu Woj. Polskiego, Dębowej, Piłsudskiego i Asfaltowej. Gmina Police dokłada się do tego projektu.

Budowa pętli autobusowej dla 107 – 3,9 mln

Pętla powstanie na terenie dzisiejszego piaskownika za budynkiem SM Odra w kierunku Siedlic. Będzie to węzeł przesiadkowy z postojem Taxi, parkingiem dla rowerów i oczywiście końcowy przystanek dla linii 107, F. Autobusy znikną spod Kingi, a główny ciężar wymiany pasażerów przejmą dzisiejsze przystanki Police Osiedle Chemik, które tez będą przebudowane(powiększone).

Kategoria: Prace radnego

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. * oznacza pola, które trzeba wypełnić obowiązkowo

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.