Inwestycje w Gminie Police w roku 2017 – cz. 1

Za tydzień sesja Rady Miejskiej, na której przyjmowany będzie projekt budżetu Gminy Police na rok 2017. W cyklu wpisów chcę przybliżyć jakie są plany inwestycyjne na przyszły rok. Na inwestycje w 2017 roku zaplanowane jest ponad 47,5 miliona złotych, z tego niemal połowa, bo ponad 21 milionów to wsparcie środkami zewnętrznymi, głównie z UE.

Hala sportowa przy ul. Siedleckiej

To największa planowana inwestycja sportowa. Koszt przebudowy hali wyniesie ponad 7 milionów złotych. Hala przybierze nowoczesny i bardziej funkcjonalny wygląd.

Rozbudowa przedszkoli – PP nr 5 i PP nr 8

Zawirowania wokół reform szkolnictwa, a głównie wprowadzania i cofanie decyzji o sześciolatkach w szkole podstawowej, a jednocześnie objęcie obowiązkiem szkolnym dzieci czteroletnich, spowodowało konieczność zapewnienia większej ilości miejsc w polickich przedszkolach. Stąd rozbudowa dwóch istniejących placówek, na Robotniczej i Wyszyńskiego, która kosztować będzie łącznie 6 milionów złotych.

Przebudowa ul. Bankowej etap II

W przyszłym roku dokończona zostanie modernizacja ulicy Bankowej. Uporządkowane zostaną kwestie awaryjnej instalacji kanalizacyjnej, powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa oraz chodniki i ciągi rowerowe i  pieszo-rowerowe. Nakłady – 3,5 mln złotych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.