Konsultują Głębokie

Przez cały miesiąc, na przełomie 2016/2017 r. trwać będą konsultacje społeczne dotyczące wyboru wariantu modernizacji skrzyżowania i pętli autobusowo-tramwajowej Głębokie w Szczecinie. Wspominam o tym, bo bardzo wielu Policzan codziennie korzysta z tego miejsca i wyniki konsultacji, a także zapoznanie z projektami, może być dla nich ważne.

Wariant 1
Wariant 1

Każdy z wariantów przewiduje, że węzeł przesiadkowy Głębokie będzie się składał z peronów autobusowych, tramwajowych, parkingów samochodowych „kiss&drive”, parkingów dla rowerów oraz stacji dla roweru miejskiego.

w2
Wariant 2

Niektóre z rozwiązań proponują perony tramwajowo-autobusowe tzw. door to door umożliwiające niemal bezpośrednie przesiadanie się z tramwaju do autobusu.

w3
Wariant 3

Jakie rozwiązanie wybiorą Szczecinianie, niebawem się dowiemy. O ile dobrze pamiętam, realizacja ma być zakończona w 2018 roku.

Wariant 4
Wariant 4

Na jednej z jesiennych sesji Rady Miejskiej wnioskowałem do Burmistrza oraz goszczącego na sesji Starosty Polickiego , by zadbać o to, aby planowana modernizacja Głębokiego nie zbiegła się w czasie z planowanym na rok 2017 remontem wiaduktu w Mścięcinie. Mogłoby to spowodować powstanie istotnych utrudnień na dwóch z trzech dróg dojazdowych pomiędzy Policami i Szczecinem.

źródło: www.konsultuj.szczecin.pl

2 komentarze do “Konsultują Głębokie”

  1. Wszystko pięknie, ale nie do końca… Widzę, że pomyślano o kilku miejscach parkingowych, tylko że naprawdę o KILKU. Czy za jednym zamachem, jednym rozkopaniem wszystkiego dookoła i przy okazji jednej inwestycji, nie warto byłoby pomyśleć o zrobieniu w pobliżu pętli porządnego parkingu? Zarówno turyści, spacerowicze, jak i ludzie, którzy chcieliby się tam przesiąść z auta na komunikację miejską, korzystaliby z tego przez okrągły rok…

    1. Pani Iwono, na samej pętli nie ma miejsc parkingowych. To jest parking typu „kiss&drive” czyli podjeżdżam, wysadzam pasażera i odjeżdżam. Ze względu na to, że wizualizacje są na bardzo „ciężkich” plikach, w tekście zamieściłem jedynie fragmenty koncepcji. Przewidywana jest modernizacja całego obszaru przy jeziorze Głębokie, z parkingiem leśnym włącznie. Proszę wejść na przywołaną w tekście stronę i zobaczyć całościowo jak się te koncepcje przedstawiają. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.