Myliłem się i koryguję

W czerwcu na sesji Rady Miejskiej, podczas debaty nad sprawozdaniem o wykonaniu budżetu za rok 2021 doszło do dyskusji radnych z burmistrzem dotyczącej dodatkowego wynagrodzenia dla prezesów polickich Spółek komunalnych. Padały pytania, czy były jakieś dodatkowe pieniądze, a jeśli tak, to w jakiej wysokości.

W trakcie gorącej dyskusji wyjaśniłem powody moich dociekań dotyczących uzyskania informacji o tych premiach, dziwiąc się jednocześnie, że burmistrz jak niepodległości broni się przed ich ujawnieniem. Pytałem:

„To temat, który jest dyskutowany publicznie w naszym mieście(…), po prostu, po mieście chodzą takie informacje, że prezesi spółek dostali po 50 tysięcy premii, a jeden prezes dostał 150 tys. No i tak bywa, że  plotki są rozdmuchiwane więc zapytałem, by się dowiedzieć i ewentualnie te plotki skorygować. I tyle.”

Wreszcie(pod koniec września) uzyskałem te informacje i muszę przyznać, że myliłem się. Powieliłem plotki, kwoty premii są inne.

pismo przewodnie
kwota 52.449,02 zł brutto

 

kwota 52.316 zł brutto
kwota 123.575,60 zł brutto

Załączam kopię odpowiedzi od burmistrza, gdzie jasno widać skalę mojej pomyłki. Nadmieniam, że jest to odpowiedź na interpelację radnego, więc niebawem to pismo będzie opublikowane na gminnym Biuletynie Informacji Publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.