Na Nowy Rok – konkretny plan

Upływający właśnie rok 2022 był dla mnie przełomowy. To był pierwszy Taaaki rok w moim życiu samorządowym, kiedy każdą decyzję, każde działanie podejmowałem całkowicie autonomicznie, bez oglądania się na innych, na politykę swojego stronnictwa, na tzw. „wyższą konieczność”. Najważniejszym i kulminacyjnym punktem tego roku, dla mnie, było ostateczne podjęcie decyzji i ogłoszenie, że wystartuję w wyborach na Burmistrza Polic.

Gdy na początku lutego 2021 roku opuszczałem Gryfa, wciąż ciążyła na mnie odpowiedzialność, ze wcześniejsze działania. Wszak ledwie miesiąc wcześniej poparłem wraz z Gryfem i KO budżet gminy na rok 2021, nie mogłem zatem udawać, że tego nie było i przejść do „twardej” opozycji. To nie w moim stylu, mam zwyczaj poczuwać się do odpowiedzialności za podjęte decyzje. Więc dopiero rok 2022 dał mi pełną niezależność od wcześniej podejmowanych działań. I od razu to odczułem, bo im bardziej niezależnie działałem, tym częściej mi przypominano, że „przecież tyle lat byłeś w Gryfie”. Był to dla mnie dowód, że dla wielu moja niezależność jest problemem.

Gdy w piękny letni dzień, 29. czerwca tego roku ogłosiłem, że zamierzam wystartować w wyborach na Burmistrza Polic była to jedna z najważniejszych chwil w moim życiu.

Na ten start mam bardzo konkretny plan. Przygotowuję program, jego zręby już ogłaszałem na tej stronie w zakładce #jeslizostaneburmistrzem – PROGRAM

Mam to szczęście, że buduje się z moim udziałem bardzo dobry i mocny zespół ludzi, który z dnia na dzień rośnie w siłę merytorycznie i liczebnie.

Konsekwentnie buduję i wzmacniam różne formy kontaktu z mieszkańcami naszej Gminy online – „Lajf z Grześkiem” i na żywo – Dyżury radnego – otworzyłem swoje Biuro radnego i regularnie spotykam się z Policzanami, Kawa z Grześkiem – spotkania przy kawie, kontynuuję swój projekt „Spotkajmy się na podwórku” – w jego ramach spotykam się z mieszkańcami na ich podwórkach. 

MAM COŚ DO ZROBIENIA i zamierzam to nadal udowadniać

Sprawa odrobinę się skomplikowała, bo wybory samorządowe przeniesiono z jesieni 2023, na wiosnę 2024. Oceniam tę decyzję źle i obawiam się, że Police stracą przez te pół roku. Ale działamy w takich ramach, jak je określa prawo, niezależnie, czy ono nam się podoba.

Dziękuję Wam za ten mijający rok i życzę nam wszystkim, by kolejny dał wszystkim większą pewność, ugruntowanie przekonań, dużą dawkę zdrowia i jeszcze więcej powodzenia.

PS – usłyszałem ostatnio, że mało robię – oczywiście każdy ma prawo formułować takie opinie, jak uważa ale aby rzucić nieco więcej światła na to moje „robienie” podłączam linki do moich sprawozdań z działalności radnego za kilka ostatnich lat

2010 – 2014 

Sprawozdanie z pracy radnego – Grzegorz Ufniarz

2014 – 2018

MOJE sprawozdanie z mijającej kadencji – Grzegorz Ufniarz

2018 – 2023

Mija połowa kadencji – MOJE SPRAWOZDANIE – Grzegorz Ufniarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.