Nasz Projekt Edukacyjny trafił do szkół

Gdy pod koniec 2018 roku zostawałem Przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach, bardzo mi zależało, by przybliżać wiedzę o funkcjonowaniu samorządu gminnego polickiej młodzieży. We współpracy z Panią Wiktorią Knap, nauczycielką historii i doradcą metodycznym ds. historii w ODN, stworzyłem projekt edukacyjny „Lekcje o samorządzie”.

W ramach tych lekcji, w 2019 i na początku 2020 roku odbyłem kilkanaście spotkań z klasami z polickich szkół, podczas których w luźnej atmosferze starałem się pokazać o co chodzi w gminie i jakie Oni, młodzi obywatele Polic mają szanse i możliwości wpływania na rzeczywistość.

Projekt brutalnie przerwała pandemia, a moja rezygnacja z funkcji Przewodniczącego Rady, raczej go ostatecznie zakończyła.

Jednak zanim to nastąpiło, wraz z Panią Wiktorią i przy wsparciu Przemysława Landowskiego(doradca metodyczny ds. WOS) udało się stworzyć wersję on line tego projektu.

Projekt, po nazwą „Aktywny Obywatel” uzyskał właśnie akceptację Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie i już trafił do szkół w naszym województwie.

http://odn.zce.szczecin.pl/aktywny-obywatel-gmina/

Cieszę się niezmiernie i dziękuję Pani Wiktorii Knap i Panu Przemkowi Landowskiemu za współpracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.