Udany tydzień

Mijający tydzień przyniósł trzy dobre zdarzenia. Udało się doprowadzić do finału mój wniosek o przebudowę gniazda do segregowania odpadów na osiedlu Dąbrówki. Pojawiła się bardzo konkretna zapowiedź rychłej(choć i tak mocno przeterminowanej) budowy wybiegu dla psów z BO oraz…  sfinalizowaliśmy bardzo fajną i pożyteczną akcję wieszania budek lęgowych dla ptaków na kasztanowcach z policką grupą Ruchu Polska2050.

1

W lipcu ubiegłego roku, po likwidacji gniazda do segregacji odpadów pomiędzy posesjami Boh. Westerplatte 10 i 12 w tej okolicy zrobił się duży problem z właściwą segregacją odpadów. Istniejące gniazdo przy posesji Boh. Westerplatte 11 miało za małą pojemność by obsłużyć całą okolicę i praktycznie po każdym weekendzie mieliśmy na osiedlu sterty papieru i plastiku rozwiewane przez wiatr. Stąd szybko wystąpiłem o powiększenie gniazda i zamontowanie pojemników podziemnych typu MOLOK i ewentualnie o ustawienie wiaty na odpady gabarytowe.

Mój wniosek spotkał się ze zrozumieniem i po kilku miesiącach udało się – MOLOKI stoją i powinny spełnić swoją funkcję. O wiatę na gabaryty jeszcze powalczymy 🙂

2

Z wielką radością obejrzałem rozmowę z naczelnikiem GKM Panem Sebastianem Staszkiewiczem, który do kamery ogłosił, że już za moment rusza budowa wybiegu dla psów przy Klubie Nauczyciela. Projekt ten(którego jestem pomysłodawcą i współautorem) uzyskał poparcie w głosowaniu w ramach Polickiego Budżetu Obywatelskiego. Cieszę się niezmiernie, jednie drobny żal mam w sercu, że mój kochany Kaprysek nie dożył do tego wydarzenia.

3

W czwartek wraz z grupą z Powiatu Polickiego Ruchu Polska2050, zakończyliśmy projekt wywieszania budek lęgowych dla sikorek na i w okolicy kasztanowców. Łącznie powiesiliśmy 20 budek na terenie całych Polic. Mamy nadzieję, że do nowych domków wprowadzą się sikorki, których obecność pomaga zwalczać wielkiego szkodnika dla kasztanowców – szrotówka. 

NA KONIEC…

 

W czwartkowy wieczór, pierwszy raz wziąłem udział spotkaniu-naradzie powiatowych liderów Ruchu Polska2050 w woj. zachodniopomorskim. Po tym spotkaniu jestem pod ogromnym wrażeniem jak wielu, świetnych, kompetentnych, kreatywnych i pełnych energii ludzi działa w Ekipie Szymona. Myślę, że wraz z Bronisławem Szafarzem, z którym stanowimy tandem liderów PL2050 w Powiecie Polickim, zdołamy się właściwie wpisać w działanie naszej zachodniopomorskiej ekipy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.