Obchód przed przeglądem gwarancyjnym Piaskowej – cz. 2

We wtorek, 20 sierpnia odbędzie się przegląd gwarancyjny inwestycji „Modernizacja ul. Piaskowej”. W ramach tego przeglądu wskazuje się wykonawcy wszelkie poprawki, jakie musi wykonać w ramach gwarancji udzielonej na tę pracę.

Dziś(poniedziałek), w ramach małej przerwy w urlopowaniu urządziłem sobie  drugi spacer w poszukiwaniu usterek. Tym razem przejrzałem odcinek ulicy Piaskowej od Zamenhofa do Wyszyńskiego. Dostrzegłem drobne usterki, które można podzielić na cztery grupy: krawężniki, „latające” znaki drogowe, wady chodnikowe i niestabilne płotki.

1. Krawężniki – stwierdziłem obluzowane krawężniki przy wyjeździe z zatoki autobusowej w kierunku ul. Wyszyńskiego,

…przy samym dojeździe do ul. Wyszyńskiego, zaraz za przejściem dla pieszych…

…przy wyjeździe z drogi prowadzącej do Przedszkola(skręt w prawo)…

…oraz na wjeździe do SM Odra

2. „Latające znaki drogowe” – najgorzej wygląda znak z sięgaczem na wysokości OSiRu w kierunku ul. Wyszyńskiego, jest tak obluzowany, że można go swobodnie wyjąć:

… kilka innych, „latających” znaków widać na zdjęciach poniżej:

3. Ubytki w chodnikach – na wysokości Skateparku chodnik się zapada, najlepiej widać to po opadach deszczu, na „suchym” zdjęciu dokładnie tego nie widać ale powstało już całkiem spore wgłębienie:

…na wysokości budynku wspólnoty Belweder…

…a na wysokości SP8 znów krawężnik wyraźnie „oddala się” od chodnika:

…oddzielną sprawę stanowi „wyboisty” chodnik wzdłuż płotu parkingu strzeżonego ale wydaje mi się, że ten chodnik nie był objęty zakresem modernizacji ul. Piaskowej:

 4. Żółte płotki – niewątpliwie są ważnym elementem małej infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo uczniów SP 8. W kilku miejscach płotki już się porządnie bujają i za moment zostaną przewrócone:

…jeden przy wejściu do szkoły…

…drugi przy drodze w kierunku przedszkola…

Dodatkowo zwraca uwagę sposób mocowania tych płotków. Skręcane na zwykłe śruby, nie są zabezpieczone, można je dość łatwo odkręcić(jedno przęsło przy wejściu do SP 8 jest już na wpół odkręcone):

5. Inne – ostatnia uwaga dotyczy wyprofilowania rynsztoka i dopływu do kratki ściekowej przy przejściu dla pieszych pomiędzy zatokami przystankowymi. Jak pokazuje zdjęcie odpływ jest wyprofilowany „pod górę” wobec kratki ściekowej. Fachowcem nie jestem ale podejrzewam, że pod górę woda płynie słabiej

Więcej wad nie dostrzegłem.

Zebrałem wszystko w jedną całość i przedstawię jutro podczas przeglądu komisji składającej się z urzędników gminnych i przedstawicieli wykonawcy remontu.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy przekazali swoje uwagi dotyczące usterek i wad na ul. Piaskowej. Wszystkie te uwagi będą przekazane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.