Wsparcie finansowe gminy przy przyłączaniu się do kanalizacji

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej(wtorek 27 sierpnia) m. in. podjęta ma być uchwała w sprawie partycypacji Gminy Police w kosztach wykonania przyłączy do sieci kanalizacji sanitarnej w 2013 roku.

Mała ilość użytkowników sieci kanalizacyjnej staje się coraz poważniejszym problemem dla ZWiK i dla Gminy Police. Według danych ZWiK w północnej części gminy objętej siecią kanalizacyjną podłączonych jest tylko 66% gospodarstw domowych(w samej Trzebieży 64%). Ma to wymierne skutki finansowe. Ścieków w sieci jest mało i powoduje to wyższe koszty utrzymania i eksploatacji sieci kanalizacyjnej.

Pomysłem na rozwiązanie tego problemu jest wprowadzenie systemu zachęt do podłączania się do kanalizacji. Według programu mieszkańcy pokryją jedynie 25% kosztów budowy przyłącza. Pozostałe 75% pokryje budżet gminy ale nie w całości, gdyż Gmina Police złożyła aplikację do Funduszu Ochrony Środowiska na wsparcie tego programu.

Program skierowany jest do mieszkańców całej Gminy Police, a realizatorem budowy przyłączy ma być Policki ZWiK. Nie można skorzystać z dofinansowania podłączenia jeżeli w budynku prowadzona jest działalność gospodarcza.

Szczegóły projektu uchwały oraz regulaminu programu można znaleźć pod tym linkiem http://www.bip.police.pl/?cid=83&bip_id=5995

Omówienie pozostałych projektów uchwał na najbliższą sesję w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.