Pakiet bezpieczeństwa

imagesWieczór Święta Niepodległości spędziłem na komponowaniu „pakietu bezpieczeństwa”. Przygotowałem wystąpienia w trzech sprawach szeroko obejmujących sprawy bezpieczeństwa na drogach w Policach:

1.  Zgłoszenie mailowe do Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Gminy w Policach w sprawie znaku drogowego D-1 „Droga z pierwszeństwem przejazdu”, który niefortunnie został ustawiony na ul. Bankowej tuż przed skrzyżowaniem z ul. Grzybową. W efekcie kierowcy jadący Bankową mogli mylnie uznawać, że na tym skrzyżowaniu mają pierwszeństwo(jak wiadomo, na tym skrzyżowaniu pierwszeństwo mają pojazdy jadące ulicą Grzybową).

Rano otrzymałem odpowiedź, że już się zajęto tą sprawą.

2. Interpelacja do Burmistrza Polic w sprawie działań poprawiających bezpieczeństwo na ulicach Polic. W związku z wtorkowym wypadkiem na ul. Grunwaldzkiej(potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych) zwróciłem się do Pana Burmistrza z prośbą o udzielenie informacji jakie działania i w jakiej skali podjęte zostały w Policach w celu poprawy bezpieczeństwa w tym roku. Po czarnej serii wypadków z ubiegłej zimy, zapowiadane były szerokie działania poprawiające bezpieczeństwo na polickich drogach.

interpelacja listopad 2015 – zapytanie o bezpieczeństwo na drogach

3. Pismo do Komendanta Powiatowego Policji w Policach o zintensyfikowanie kontroli drogówki na ul. Piaskowej w godzinach popołudniowych 16:00-17:30. Ja sam oraz wielu moich znajomych zaobserwowaliśmy, że w tym czasie większa liczba kierowców łamie ograniczenie prędkości na ul. Piaskowej przy SP 8, a w tym czasie nadal sporo dzieci przebywa w szkole na zajęciach dodatkowych.

interpelacja listopad 2015 – list do Pana Komendanta Policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.