Rowerowy problem

Docierają do mnie ze środowiska rowerzystów korzystających często ze ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Siedleckiej sygnały o coraz częstszych stykowych i kolizyjnych spotkaniach z autami osobowymi na wjazdach do szpitala, na parking, pod halę sportową.

Z relacji rowerzystów wynika, że bardzo często się zdarza, iż kierowcy aut osobowych nie ustępują pierwszeństwa rowerom jadącym po ścieżce. Sam też miałem tam podobne zdarzenie przy wjeździe pod szpital.

Postanowiłem poszukać rozwiązań.

1 – Pierwszym jakie mi przyszło do głowy, to zrobić oznakowanie pionowe na wjazdach, umieszczając albo znaki drogowe D6 lub C13/16.

 

 

2 – Innym, ustawienie na tych wjazdach tabliczek z napisem „uwaga rower” lub „uwaga piesi”

3 – Dobrym i skutecznym oznakowaniem, wydają się malowanie znaków poziomych, na drodze. To tez rozwiązanie warte uwagi.

 

4 – poszperałem też „jak to robią inni” i znalazłem m. in. takie ciekawe oznaczenia.

 

Póki co, przekazałem w formie interpelacje ten temat do Pana Burmistrza, z prośbą o wskazaniem najlepszego rozwiązania.

Mam nadzieję, że uda się szybko ten problem rozwiązać.

A może macie inne propozycje? Będę czekał na podpowiedzi.

Jeden komentarz do “Rowerowy problem”

  1. a po jakiego grzyba ją w ogóle przeniesiono na drugą stronę pod przychodnię, szpital i halę? Rowerem chory nie przyjedzie a póki co jeszcze ostatnie dwie karetki bez lekarzy mamy w Policach 😉 i rowerami nie wożą. A Ścieżkę od Grzybowej całkiem bezmyślnie poprowadzono. Przy rondzie po kilka razy przecina ciągi piesze zamiast wyznaczyć ją po obwodzie skrzyżowań to nie niech się piesi kłócą z rowerzystami a nóż się sami skutecznie wyeliminują. Analogicznie zrobiono na wspomnianym ciągu tylko tutaj między kierowcami a rowerzystami, no i jeszcze co chwilę utarczki słowne przy przychodni. Drugą stroną ulicy ruch mniejszy i pieszych i pojazdów. Ale po co jak można coś praktycznego skomplikować i utrudnić to tak się robi. Zobaczysz co się będzie działo jak da Bóg i w końcu pętlę otworzą, tam też ścieżkę przeciął wjazd na pętlę…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.