Walczmy z zaśmiecaniem lasów

Od dłuższego czasu otrzymuję od znajomych sygnały o kolejnych przypadkach zanieczyszczenia lasów przy osiedlach. Sygnały od Adrianny, od Ewy  były zdecydowane i pełne złości na bezmyślność ludzi zaśmiecających tereny zielone przy osiedlach. Podziwiam akcję Ady, która nawołuje do społecznego porządkowania lasu.

Skierowałem więc swoją propozycję do Burmistrza, która, być może pomoże walczyć z tym złym zjawiskiem:

Szanowny Panie Burmistrzu
Jednym z problemów wskazywanych w ostatnim czasie przez mieszkańców osiedli graniczących z lasem jest fakt ciągłego zaśmiecania terenów leśnych położonych przy osiedlach. Mowa tu o osiedlu Gryfitów w lasku w stronę cmentarza, Osiedlu Anny Jagiellonki wzdłuż byłej ścieżki edukacyjnej okalającej całe osiedle od strony lasu.

W związku z tym chciałbym zaproponować podjęcie działań, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Proponuję zatem:

1. Zawrzeć porozumienie z Nadleśnictwem Trzebież i Strażą Leśną o podjęciu wspólnych działań ze Strażą Miejską w celu przeciwdziałaniu zaśmiecania terenów leśnych przy osiedlach.

2. Wyodrębnić w ramach Straży Miejskiej grupę o nazwie roboczej Eko Patrol, która wraz ze Strażą Leśną będzie patrolować tereny leśne przy osiedlach.

3. Zakupić jeszcze w 2018 roku kilka kompletów urządzeń zwanych Fotopułapką, które pozwolą sprawnie działać i ścigać sprawców zaśmiecania lasów. Zestaw fotopułapki to koszt około 2 tys. złotych.

Liczę na to, że podjęcie takich działań i konsekwentne karanie osób dopuszczających się zaśmiecania terenów leśnych pozwoli zmniejszyć skalę tego złego zjawiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.