Wstępne wnioski do projektu budżetu Polic na 2013 rok.

Dziś rano(21.11.2012) wreszcie dostałem do ręki projekt budżetu na 2013. Projekt wpłynął do rady miejskiej 15 listopada i do dzis się „powielał”. 🙂
Projekt jest do wglądu na stronie www.police.pl pod adresem: http://www.bip.police.pl/?cid=28

Zrobiłem wstępną analizę i mam już pierwsze wnioski, które jeszcze dzis trafiły do gminy.

Zaproponowałem zmiany, które przyniosą 1.713.740 zł oszczędności w wydatkach bieżących. Postaram się je ująć w formie tabelarycznej i załączyć do tego tekstu nieco później.

Zaproponowałem również zmiany w wydatkach majątkowych(inwestycyjnych). Choć tu jest kilka punktów, które bardzo mnie ucieszyły, bo od dawna o nie wnioskowałem – chodzi o remont ul. Bankowej, remont ulicy Roweckiego, budowę dróg na osiedlu po byłej spółdzielni Ogrodnik.
Jednak nie wszystkie inwestycje, zaproponowane w projekcie budżetu mnie przekonują. Dlatego zlożyłem równiez wniosek o zdjęcie kilku z nich(na łączna kwotę: 1.954.000 zł), a w ich miejsce rozpoczęcie nowych lub rozszerzenie zakresu już realizowanych(na łączna kwotę: 1.865.000 zł).

Zawnioskowałem o:

1. rozszerzenie zadania „Budowa dróg w Policach: ul. J. Kochanowskiego, Galla Anonima, W. Kadłubka, M. Reja, Wkrzańska(dokumentacja projektowa) – 100.000 zł” do kwoty 400.000 zł i wraz z opracowaniem dokumentacji rozpoczęcie wykonania budowe części z wymienionych dróg.
2. Wprowadzenie nowego zadania inwestycyjnego: remont budynku Szkoły Podstawowej w Pilchowie na kwotę 115.000 zł.
3. Wprowadzenia nowego zadania: Ukończenie kompleksu sportowego wokół Gimnazjum nr 3 w Policach na kwotę 150.000 zł.
4. Wprowadzenie nowego zadania inwestycyjnego: Ułożenie nakładki asfaltowej w ciągu ulicy Robotniczej w Policach na kwotę: 400.000 zł
5. Rozszerzenie zadania „Przebudowa ulicy Bankowej w Policach – dokumentacja projektowa – 200.000 zł” do kwoty 1.100.000 zł i dodatkowo wykonanie pierwszego etapu na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. PCK.

4 myśli w temacie “Wstępne wnioski do projektu budżetu Polic na 2013 rok.”

 1. Witam
  No i widzę, że w projekcie budżetu nie ma nic na temat wybiegów dla psów i zestawów na psie odchody. Jak widać dla naszych włodarzy problem nie istnieje, no cóż szkoda, że takie mają podejście:(

  1. To niestety prawda. Z moich propozycji nie skorzystano, nie było nawet próby refleksji czy zastanowienia się nad zmianami w tej sferze.
   Nie upieram się przy swoich pomysłach, gdyby były inne, lepsze, poparłbym je bez problemu.

   Tymczasem wygrała rutyna, brak zaangazowania i chęci zmian.

 2. Czyli wychodzi na to, że nasze pieniądze nie idą na cele ściśle związane z psami. Nasuwa się więc pytanie czy warto płacić coroczną opłatę za posiadanie czworonoga i czy sprzątać po nich, bo skoro włodarzom nie zależy, żeby coś zrobić w tym kierunku, to po co my zwykłe szaraczki mamy się przejmować. A może po prostu musimy się zorganizować i zrobić pikietę pod urzędem. Może to poskutkuje.

 3. Panie Sebastianie, nie składam broni. Pogrzebałem wczoraj trochę w przepisach i widze pewne mozliwości wymuszenia zmian w tej sferze. Mamy przeciez do czynienia DOPIERO z projektem budżetu, więc jeszcze można wpływać na jego ostateczny kształt. Dziś napiszę kolejną interpelację w tej sprawie, w której użyję mocnych argumentów prawnych. Mam nadzieję, że może to poskutkuję. Jutro, po złożeniu interpelacji, wrzucę ją na stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.