I znów COŚ się udało!!!

Gdy ponad rok temu wybuchła pandemia w Polsce, a rząd wprowadził surowe obostrzenia, m. in. ograniczając lub całkowicie zamykając działalność wielu małych firm(fryzjerzy, restauracje), niezwłocznie zacząłem działać, by wspierać polickich przedsiębiorców w tym trudnym okresie.

Już 19 marca 2020, po przeprowadzeniu długich i wnikliwych konsultacji z polickimi przedsiębiorcami, wnioskowałem, by wprowadzić dla nich ulgi w czynszach i innych lokalnych opłatach –  to spotkało się ze zrozumieniem i wprowadzono zwolnienia z opłat

Pomoc małym przedsiębiorom z Polic potrzebna NATYCHMIAST

Chwilę później, w maju 2020 wnioskowałem by zwolnić polickich restauratorów z opłat za sprzedaż napojów alkoholowych. Skoro mieli zamknięte restauracje, nie powinni byli płacić za prawo do sprzedaży alkoholu w swoich restauracjach.

Wtedy ten wniosek się nie udał. Głównie dlatego, że nie było podstaw prawnych do takich zwolnień.

Ale w styczniu tego roku, gdy znowelizowano prawo, natychmiast ponowiłem swój wniosek, by restauratorzy(wciąż zamkniętych restauracji) nie musieli płacić za prawo do sprzedaży alkoholu.

No i… UDAŁO SIĘ!!!

Na najbliższą sesję Rady Miejskiej w dniu 30 marca 2021 roku trafia projekt uchwały, złożony przez Burmistrza Polic, który zwalnia polickich restauratorów z opłat za sprzedaż napojów alkoholowych spożywanych na miejscu – CZYLI W ICH ZAMKNIĘTYCH RESTAURACJACH – w wysokości 66%!!!

W skali roku to oszczędności idące w tysiące złotych 🙂 W uzasadnieniu uchwały czytamy: „skutkiem finansowym będzie zmniejszenie wpływów z tytułu opłaty za zezwolenia o kwotę 38.224,61 zł oraz konieczność zwrotu 10.676,98 przedsiębiorcom(…) „

Zatem restauratorzy w Policach, których lokale nie działają już od wielu miesięcy, zaoszczędzą chociaż tyle.

NA KONIEC

Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować Panu Burmistrzowi, że uznał moje argumenty i zdecydował się na zastosowanie przepisów, które pomagają polickim przedsiębiorcom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.