Okazja do powrotu do pomysłu pod nazwą „Zielona Aleja”

Okazja jest, bo według zapowiedzi już w kwietniu oddany zostanie kolejny etap promenady nad Łarpią. Będzie to fajne miejsce i pewnie warto się będzie tam wybrać. Ale można zrobić tak, że Policzanie spacerujący nad Łarpię, mogliby po drodze obejrzeć wiele pięknych i ciekawych miejsc w Policach. Czekałem na moment zakończenia inwestycji nad Łarpią, by odświeżyć mój pomysł sprzed niemal 9 lat o wytyczeniu w Policach Zielonej Alei i zaprosić do dyskusji na ten temat.

Ukazany na mapce przebieg powstał w 2014 roku. Przez te klata doszło kilka nowych ciekawych miejsc, więc jej przebieg musiałby być zaktualizowany

W roku 2009 opracowałem pomysł aby wytyczyć w Policach trasę spacerowo-rekreacyjną pod nazwą „Zielona Aleja”. Chciałem, by powstał szlak dla spacerowiczów, rowerzystów, biegaczy, hulajnogowców, który przebiegałby przez najciekawsze miejsca naszego miasta. Przy czym nie chodziło o zbudowanie nowej drogi czy chodnika, a jedynie wytyczenie, oznaczenie, wzbogacenie elementami małej architektury szlaków już istniejących.

Taka aleja miałaby kilka funkcji:

  • integracja międzyosiedlowa – dziś nasze osiedla funkcjonują niejako obok siebie
  • podkreślenie ciekawych i najpiękniejszych miejsc w Policach
  • wygodna i ciekawa aleja do spacerów, do zabawy, na randki, dla sportu i rekreacji
  • oznakowanie jej długości mogło by służyć biegaczom i miłośnikom innych sportów

Załączam link do pierwszego materiału dotyczącego tego pomysłu z maja 2014 roku i zapraszam do dyskusji i oceny tego pomysłu.

Projekt Zielona Aleja

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.